NÁRAZOM ODTRHOL PLYNOVÚ PRÍPOJKU

Polícia v Revúcej vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v nedeľu o 3.15 hodine v Revúcej. 19-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo BMW X3 od ulice Reussovej k ulici Prvého slovenského gymnázia. V ľavotočivej zákrute sa plne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, pričom vyšiel na chodník a následne prednou časťou auta narazil do oplotenia a do plynovej prípojky, ktorú odtrhol a začal z nej unikať plyn.

Po dopravnej nehode bol vodič podrobený dychovej skúške, pričom nafúkal 1,01 miligramu alkoholu, čo je v prepočte 2,10 promile alkoholu. Pri nehode sa nezranil, ale spôsobil škodu odhadnutú na viac ako 3-tisíc eur.

Vozidlo viedol aj napriek tomu, že od júna 2019 má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na 24 mesiacov, čiže do marca 2021.

Poverený príslušník začal trestné stíhanie pre prečin poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia, prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a prečin marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Zdroj a foto : fb Polícia SR – Banskobystrický kraj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *