Návrh na ocenenie športovca, kolektívu, funkcionára za rok 2018

Mesto Banská Bystrica  opäť po roku ocení úspešných  športovcov, ktorí dosiahli vynikajúce výsledky, výrazne prispeli k jeho reprezentácii v rôznych športových disciplínach a súťažiach alebo ho športovými úspechmi zviditeľnili doma aj v zahraničí.

Okrem návrhov ocenenia  na športovcov jednotlivcov očakávame  aj návrhy na  úspešné športové kolektívy (mládežnícke, seniorské) a pracovníkov, ktorí sa osobitne zaslúžili o šírenie dobrého mena  v oblasti športu, napr. za ich aktívne celoživotné pôsobenie vo funkcii trénera, funkcionára a podobne.

Vaše návrhy môžete posielať v termíne do 15. januára 2019 na adresu:

Mestský úrad, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Oddelenie športu, Československej armády 26, 974 01 Banská Bystrica alebo elektronicky na: dana.cibulkova@banskabystrica.sk.

Formulár nájdete v priložených súboroch na oficiálnej internetovej stránke mesta www.banskabystrica.sk, na stránke www.emsbb.sk, alebo v Klientskom centre mestského úradu.

Okrem zaslania návrhov budete môcť hlasovať za nominovaného športovca, ktorý bude ocenený v kategórii „víťaz internetového hlasovania“ o najlepšieho športovca mesta a o najlepší športový kolektív mesta. Hlasovanie prebehne po spracovaní návrhov na webovej stránke mesta www.banskabystrica.sk, kde bude umiestnený on-line formulár s nomináciou športovcov určený na hlasovanie v termíne od 1. do 8. februára 2019.

Minulý rok si ocenenia odniesli v Kategórii juniori/olympijské športy: Tomáš Romaňák, vzpieranie/VŠC Dukla Banská Bystrica, Filip Révaj, atletika/AK Svetlošák Banská Bystrica. V kategórii juniori/neolympijské športy: Jakub Dekrét, orientačný beh/TJ Slávia Ekonóm UMB Banská Bystrica. V kategórii seniori/olympijské športy: Anastasia Kuzminová, biatlon/VŠC Dukla Banská Bystrica a Martin Chrien, futbal/Benfica Lisabon. V kategórii seniori/neolympijské športy Paulína Fialková, letný biatlon/VŠC Dukla Banská Bystrica. V kategórii telesne postihnutí športovci Marian Kuřeja, paralympionik, atletika/ŠK SPORTLIFE Banská Bystrica a Tomáš Král, paralympionik, boccia. V kategórii veteráni Vladimír Výbošťok, atletika. V kategórii tréneri, funkcionári Peter Schlank, skoky na lyžiach.

V kategórii športové kolektívy boli ocenení HC´05 iClinic Banská Bystrica, hokejové seniorské mužstvo, BK ŠKP 08 Banská Bystrica, Klub slovenských turistov Lokomotíva Banská Bystrica. V kategórii víťazi internetového hlasovania: jednotlivci: Michaela Kadlečková, tenis/TK TENNis FUN Banská Bystrica a športový tím ŠK BCF Dukla Banská Bystrica. Športovou osobnosťou mesta Banská Bystrica za rok 2017 sa stala Anastasia Kuzminová.

Mesto BB

Pozri tiež

Pomôžte nám doplniť mozaiku výnimočných osobností

Oceňovanie významných ľudí, ktorí prispeli k rozvoju nášho mesta, sa stalo v Banskej Bystrici tradíciou. …

Jeden komentár

  1. Tento článok by si mali najmenej dvakrát prečítať tí ktorí vlani na internetovom portáli Bystricoviny,slovenskom internetovom portáli šport 24 pod názvom „Fiasko v Banskej Bystrici. Hamšík s dlhým nosom,doma ho úplne odignorovali“,alebo pod článkom poslanca Igora Kašpera na faceboku “ Marek Hamšík prepáč“ kritizovali mesto,jeho pracovníkov a organizátorov tejto ankety.Neuvedomili si ,že to boli práve oni ktorí svojim postojom a nečinnosťou napriek tomu,že dobre vedeli ako a kedy majú športovcov do tejto ankety navrhovať Mareka Hamšíka na toto ocenenie nenavrhli.Čakali a spoliehali sa ,že to urobí za nich niekto iný .Verím,že po prečítaní tohoto článku,alebo článku“Povedzte nám o športových talentoch“ uverejnenom v novembrovom čísle Radničných novín č.11 ktoré sa dostávajú do každej banskobystrickej rodiny sa situácia z oceňovania najlepších športovcov zas rok 2017 nebude opakovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *