Navrhnite tých najlepších za rok 2016

Banskobystričania môžu navrhnúť jednotlivcov, kolektívy či inštitúcie na udelenie prestížnych ocenení za rok 2016, akými sú Cena mesta, Cena primátora a Čestné občianstvo mesta Banská Bystrica. Posledný termín podania návrhu je 30. november.

Ako priblížila Jana Pelikánová z oddelenia kultúry banskobystrického magistrátu, Cena mesta je ocenenie, ktoré sa udeľuje jednotlivcom, kolektívom, skupinám osôb, inštitúciám a právnickým osobám s trvalým pobytom v Slovenskej republike. Cenu primátora môžu získať osoby, ktoré svojou prácou či celoživotným pôsobením šíria dobré meno mesta pod Urpínom a reprezentujú ho.
Čestné občianstvo mesta Banská Bystrica udeľuje mestské zastupiteľstvo fyzickým osobám za obzvlášť významné zásluhy vo vzťahu k mestu a obyvateľom, ľuďom, ktorí sa podieľali na rozvoji priateľstva medzi národmi alebo obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi. Získať ho môžu aj cudzí štátni príslušníci. V odôvodnených prípadoch sa udeľuje in memoriam. Tieto ocenenia udelí primátor mesta Ján Nosko aj v roku 2017.

Občania môžu svoje návrhy na laureátov posielať na adresu: Mestský úrad, Klientske centrum, Československej armády 26, Banská Bystrica v obálke označenej slovom OCENENIE alebo e-mailom na adresu: maria.lovassova@banskabystrica.sk. V návrhu by nemal chýbať názov ocenenia laureáta, meno a priezvisko laureáta, oblasť za ktorú je ocenenie navrhnuté  či zdôvodnenie.

ek, mesto BB

Pozri tiež

Mesto Banská Bystrica od budúceho roka rozširuje poskytovanie sociálnych služieb

Z dôvodu neustále sa zvyšujúceho dopytu našich seniorov a zdravotne znevýhodnených obyvateľov o pobytové i ambulantné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *