Nezabudnuté remeslá v Banskej Štiavnici pripomenú lokálne tradície

Banskoštiavnické Námestie sv. Trojice ožije v sobotu 6. augusta ľudovou kultúrou a tradíciami. Od 10.00 h. sa uskutoční ďalší ročník podujatia Nezabudnuté remeslá, ktoré tentoraz pripomenú aj lokálne tradície.

V tomto roku sa počas akcie bude rozprávať aj o tom, aké boli miestne remeselné tradície a akí sú ich pokračovatelia v regióne,“ informoval Rastislav Marko z banskoštiavnického Mestského úradu.

Návštevníci si budú môcť vybrané remeslá aj odskúšať priamo pod dozorom profesionálov a spoznať tak ich náročnosť. Počas rozprávania s nimi sa dozvedia, ktoré povolania boli typické pre región, ktoré prežili až do súčasnosti a ktoré sú naopak nové, moderné.

Podujatie však nebude len o miestnych zvyklostiach. Na akciu zaslalo prihlášku viac ako 130 záujemcov o predajné miesto, a tak pôjde opäť o najväčší remeselný a handmade trh v regióne. Počas dňa ho svojimi vystúpeniami spríjemnia Temperament Cimbal Orchestra, Muzička a Folklórny súbor Vatra z Tlmáč.

Podujatie sa uskutoční aj vďaka finančnej podpore Nadácie Slovenskej sporiteľne a Banskobystrického samosprávneho kraja.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Knižnica na ceste k čitateľom

Banská Štiavnica, tajchy a leňošenie s dobrou knihou patria odjakživa k sebe.  Aj preto sa počas roku, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *