DEŇ ONKO-PREVENCIE

„Je lepšie chorobám predchádzať ako ich liečiť“ – to je heslo „Dňa onko-prevencie – osvetovej akcie organizovanej Poradňou zdravia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici, ktorá sa bude konať v stredu 22. februára 2023 v Europa Shopping Centre v Banskej Bystrici od 12:00 hodiny.

Dnes sú onkologické ochorenia v rebríčku výskytu najčastejších ochorení na druhom mieste po srdcovocievnych chorobách. Revidované údaje podielu príčin úmrtí hovoria, že dokonca v produktívnom veku (25 – 64 rokov) boli na prvom mieste.

Príďte sa v stredu 22. 2. 2023 od 12:00 poradiť s odborníkmi, čo môžete pre seba urobiť, aby ste sa chránili pred onkologickými ochoreniami ako rakovina hrubého čreva, rakovina pľúc, prsníka, krčka maternice, semenníkov, na počkanie vám zmerajú hladinu cholesterolu a množstvo telesného tuku.

Od 15:00 na vás čaká bohatý sprievodný program s nácvikom merania krvného tlaku a prvej pomoci v domácom prostredí, ukážka cvičenia pri sedavom zamestnaní, súťaže, vystúpenie detského folklórneho súboru Radosť, tanečného štúdia POUS, kultúrny program zavŕši vystúpenie Sisy Sklovskej a Martina Vetráka. V závere podujatia budete mať možnosť stretnúť sa s olympijským víťazom Matejom Tóthom.

Partnermi podujatia sú: Liga proti rakovine, Akadémia umení v Banskej Bystrici, Fakulta zdravotníctva SZU Banská Bystrica, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica, Mesto Banská Bystrica, Banskobystrický samosprávny kraj, Rozhlas a televízia Slovenska, Rádio Regina Stred, Priekopník.
Zora Kľocová Adamčáková

Pozri tiež

Kušnierske denníky-príbehy zabudnutých majstrov

Jedným z posledných miest, kde je kožušnícka práca živá v rodinnej tradícii, je obec Poniky. „Bardom“ aktívnych …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *