Hlavná cena v súťaži Zelený svet putuje žiakom do Košíc za animovaný film

Animovaný film Akvárium Cemilla Saint-Saënsa, ktorého autormi sú žiaci zo Základnej umeleckej školy v Košiciach, získal hlavnú cenu odbornej poroty jubilejného 20. ročníka medzinárodnej súťaže Zelený svet 2015. Cenu si slávnostne preberú 25. mája, kedy bude udeľovanie aj ďalších cien vo všetkých kategóriách tejto súťaže.
Zelený svet – súťaž výtvarnej tvorivosti detí a mládeže, ktorú vyhlásila Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) v Banskej Bystrici a ministerstvo životného prostredia, je sprievodným podujatím Medzinárodného festivalu filmov Ekotopfilm – Ezze 2015. Záštitu nad ním prevzalo Zastúpenie Európskej komisie v SR a Slovenská komisia pre UNESCO. Jeho cieľom je vštepovať deťom vzťah k prírode, životnému prostrediu formou budovania návykov a zručností v umeleckom prejave.
Ako informovala Iveta Kureková zo SAŽP, porota okrem animovaného filmu rozhodla aj o cenách v ďalších troch kategóriách, a to Kresba, maľba a grafika, Čiernobiela a farebná fotografia a Komiks.
„Do súťaže na vyhlásenú tému Pohľadnica pre najdrahšieho človeka prišlo spolu 4358 prác od 4082 autorov zo Slovenska, Poľska, Srbska, Číny, Lotyšska a Rumunska,“ dodala v súvislosti so súťažou.

■tasr■
foto (pr)

Pozri tiež

Ekotopfilm – Envirofilm 2019 obohatí SAŽP odborným programom a Festivalom Zeme

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm je tu opäť, aby slovenskému divákovi zmenil životný štýl …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *