Mesto sa zahalí do sviatočného šatu

Brezno už začína dýchať pravou sviatočnou atmosférou. Pri prechádzke mestom sa môžete kochať vianočnou výzdobou, ktorá sa rozsvieti 6. decembra na Mikuláša.

Technické služby s inštaláciou vianočného osvetlenia začali minulý týždeň. Ide o veľký rozsah prác, preto sa museli usilovať o to, aby sa všetko 6. decembra mohlo rozsvietiť.

Pýchou námestia bude opäť najväčší strom pri mestskej veži, tentokrát s novou hviezdou, novinkou pri zvonici je nadrozmerný adventný veniec s metrovými sviečkami.

K príjemnej atmosfére už tradične prispeje vianočná guľa v strede námestia, v ktorej sa môže verejnosť vyfotografovať, 3D prvky – snehuliak, darček či jelenia rodinka na trávniku oproti mestskému úradu.

Opäť nebudú chýbať svetelné reťaze nainštalované na stromoch na južnej strane námestia, snehové vločky na veľkých stĺpoch verejného osvetlenia, pričom pribudnú aj nové na uliciach Švermova a ČSA, či oblúková 2D brána väčších rozmerov a anjel pred kostolom. Tešiť sa na vysvietený stromček môžu aj obyvatelia Mazorníkova, kde vo vnútrobloku je aj 4-metrový sob a v Bujakove zasa svetelná výzdoba krášli zvoničku.

Súčasťou vianočnej výzdoby v Brezne je aj veľký drevený betlehem nachádzajúci sa medzi kostolom a Horehronským múzeom. Jasličky ako symbol Vianoc zobrazujú biblický príbeh o Kristovom narodení. Plastiky sú vyrobené z javora, buka a lipy, pričom výška postáv je dva až dva a pol metra.

Mesto BR, Monika Dolňanová, foto: M.B.

Pozri tiež

Mestskí lesníci zasadia tento rok vyše 52-tisíc nových stromčekov

Lesy okolo Banskej Bystrice sú veľkou zásobárňou pitnej vody, nielen pre mesto, ale aj pre …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *