Niektoré turistické chodníky vo Vysokých Tatrách sú skrátené

Časť turistických chodníkov vo Vysokých Tatrách je od utorka 1. novembra uzatvorená. Dôvodom je ochrana tatranskej prírody, najmä kamzíkov vrchovských tatranských a svišťov vrchovských tatranských. V tomto období zároveň prebiehajú aj prípravy na nadchádzajúcu zimnú sezónu.

Uzavreté sú turistické chodníky končiace na vrcholoch tatranských štítov s výnimkou Slavkovského štítu, ktorý je podľa návštevného poriadku Tatranského národného parku (TANAP) prístupný v čase mimo snehovej pokrývky. Uzavreté sú turistické chodníky prechádzajúce tatranskými dolinami s výnimkou dolín, v ktorých sa nachádzajú vysokohorské chaty s celoročnou prevádzkou, pričom sa uzávera nevzťahuje na Chatu pod Rysmi,“ priblížil námestník riaditeľa Štátnych lesov TANAP Maroš Petrík.

V čase snehovej pokrývky je uzavretá aj časť tatranskej magistrály medzi Popradským plesom a Sliezskym domom. Petrík zároveň turistom odporučil, aby sa pred plánovanou túrou vo Vysokých Tatrách detailnejšie oboznámili s návštevným poriadkom národného parku. Na turistických chodníkoch s celoročnou prevádzkou v čase snehovej pokrývky Štátne lesy TANAP-u zabezpečia zimné tyčové značenie. Chodníky budú pre turistov opäť v plnej dĺžke prístupné 15. 6. 2017. V čase uzávery turistických chodníkov sa v Tatrách pomaly vrcholia prípravy na nadchádzajúcu zimnú sezónu.

„Tento rok sme oficiálne otvorenie zimnej sezóny naplánovali na 25. novembra, kedy už po štvrtý raz sprístupníme pre verejnosť Tatranský ľadový dóm na Hrebienku,“ spresnila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Andrea Žigová.

Nosnou témou diela, ktoré na Hrebienku začne 15 sochárov stavať už dnes, bude tento rok spišská gotika.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Zimnú sezónu v Jasnej otvoria hymnou na Chopku Horehronskí chlopi 

Na otvorenie zimnej sezóny 2018/2019 v Jasnej v Nízkych Tatrách, ktoré sa uskutoční 30. novembra, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *