Noc literatúry 2015: Vilikovského Prvú a poslednú lásku prečíta aj primátor mesta Ján Nosko

Radnica, Záhrada, Divadlo z Pasáže, Bethlenov dom i Teatro Mefisto. To je päť netradičných miest, ktoré sa budú tento rok spájať s obľúbeným podujatím Noc literatúry 2015. Tentokrát neposlúžia na divadelné predstavenie, tanečné či výtvarné umenie, ale na čítanie úryvkov diel významných európskych autorov. V stredu, 13. mája o 18:00 hod. prečíta prózu Pavla Vilikovského „Prvá a posledná láska“ aj primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko so svojimi zástupcami, Jakubom Gajdošíkom a Martinom Turčanom.

Projekt Noc literatúry pozostáva z 15-minútových čítaní úryvkov, po ktorých sa návštevníci presúvajú na ďalšie miesto. Tam ich už čaká ďalší čítajúci, medzi ktorých bude tento rok patriť okrem vedenia mesta aj herečka Marianna Mackurová, výtvarník Maroš Rovňák a herec Michal Ďuriš.

Priznám sa, že prvýkrát budem na verejnosti prezentovať takýto druh literatúry. Som veľmi rád, že k zaujímavým projektom, ktoré prezentujú významné diela sa pridáva aj Banská Bystrica. Noc literatúry je pre mňa výzva a verím, že svojim prejavom nesklamem,“ hovorí primátor Nosko.

Rozpis čítania na radnici:

 18:00 a 18:30 Martin Turčan

19:00 a 19:30 Ján Nosko

20:00 a 20:30 Jakub Gajdošík

Noc literatúry sa okrem Banskej Bystrice uskutoční v Bratislave, Senci, Trenčíne, Trnave, Žiline, Dolnom Kubíne, Banskej Štiavnici, v Košiciach, Modre a Nitre.

TS (Mesto Banská Bystrica, Zdenka Sekerešová), foto: (pef)

Noc literatúry 2015

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *