Nová záhradná zóna pre imobilných v Olichove

Projekt, ktorý bol podporený Nadáciou Ekopolis a spoločnosťou Slovnaft a.s. v programe Zelené oázy, a ktorý nesie príznačný názov „Tvoríme okolie spoločne“, bol 6. augusta slávnostne predstavený verejnosti. Realizátorom projektu je občianske združenie SVETLO PRE OLICHOV spolu s mladými skautmi zo Skautského zboru II Buen Camino a Základným klubom jednoty dôchodcov vo Volkovciach.

Na vybudovaní záhradnej zóny pre imobilných klientov Zariadenia sociálnych služieb „SVETLO“ tak pracovali spoločne tri generácie.

Na všetkých prácach sa aktívne podieľali i klienti, zamestnanci ZSS,  členovia OZ v spolupráci s dobrovoľníkmi – skautmi a dôchodcami z Volkoviec. Spoločne vybudovali záhradnú zónu slúžiacu pre imobilných klientov, v ktorej aktívne trávia svoj voľný čas starostlivosťou o kvety, bylinky a okrasnú záhradu.

V prvej fáze sa po výkopových prácach navozilo kamenivo, osadili sa obrubníky a zámková dlažba. Na zastavanú plochu sa umiestnili lavičky a mobilné záhradky, do ktorých sa vysadili kvety a bylinky. V druhej fáze sa pripravoval terén na výsadbu okrasnej záhrady,“

hovorí programový manažér Nadácie Ekopolis, Milan Hronec. Po prečistení a navození zeminy sa vysadilo dokopy 31 stromov, 33 kríkov, 10 okrasných tráv, 44 trvaliek a 15 byliniek.

Sme veľmi radi, že vďaka podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s., v rámci programu Zelené oázy, sme mohli aktivovať našich imobilných klientov, poskytnúť im priestor na spoločnú realizáciu s dobrovoľníkmi a zamestnancami a zlepšiť tým kvalitu ich života. Spoločná práca nás zblížila, priniesla nielen krásny výsledok v podobe novej záhradnej zóny, ale aj nezabudnuteľné zážitky a skvelý pocit,“

hovorí Simona Blažková, inštruktorka sociálnej rehabilitácie v ZSS Svetlo.

Zdroj a foto: TS Nadácia Ekopolis, Martina Ragalová

Pozri tiež

Aj tento rok môžu žiaci súťažiť o výsadbu zelene vďaka ankete Strom roka

Celoslovenská anketa Strom roka 2019, ktorá sa koná už po 17. krát, nepomáha len stromom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *