Nové opatrenia

Od soboty 24. októbra do nedele 1. novembra bude na celom Slovensku platiť zákaz vychádzania s výnimkou cestovania do práce, cesty na testovanie a zabezpečenia nevyhnutných potrieb. Premiér Igor Matovič o tom informoval po včerajšom (22.10.) rokovaní ústredného krízového štábu a vlády.

Zákaz vychádzania platí pre celú SR od zajtrajšej soboty až do nasledujúcej nedele. Mimo bydliska je možné pohybovať sa v čase od 01:00 do 05:00 hod., dovolená je cesta do zamestnania či doprovod dieťaťa do školy či škôlky. Rovnako bude možný nákup v najbližších potravinách a lekárni, návšteva lekára či starostlivosť o blízku osobu. Povolená je účasť na pohrebe, cesta na poštu, do banky, poisťovne, čistiarne, autoservisu či na čerpaciu stanicu.

Mimo bydliska sa bez testu môžete pohybovať aj v prípade starostlivosti o vlastné hospodárske zvieratá, umožnené je aj venčenie zvierat do 100 metrov od bydliska. V okrese bydliska sa môžete vybrať aj do prírody.

Ústredný krízový štáb (ÚKŠ) definitívne potvrdil, že v okresoch Dolný Kubín, Tvrdošín a Námestovo na Orave a v okrese Bardejov sa v piatok (23. 10.) o 8.00 h začne pilotné testovanie na nový koronavírus.

Zákaz vychádzania Orava (Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín) a Bardejov od soboty 24.10.2020  do nedele 1.11.2020:

Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliska bez testu
• v čase od 01.00 do 05.00 hod.
• cesta na testovanie
• najbližšie potraviny , lekáreň , lekár, starostlivosť o blízku osobu, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, venčenie spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska, pohreby
• dojazd do bydliska do 25.10.2020

Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliska s negatívnym výsledkom testu (PCR test, alebo antigénový test nie starší ako z 23.10.)
• cesta do zamestnania
• doprovod dieťaťa do školy
•  najbližšie potraviny, lekáreň, lekár, starostlivosť o blízku osobu, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, venčenie spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska, pohreby, cesta na poštu, do banky, do poisťovne, čistiarne, autoservisu, na čerpaciu stanicu pohonných hmôt
• pobyt v prírode (v okrese bydliska)

Dištančné vzdelávanie čaká ďalších školákov

Stredné školy prešli na dištančné vzdelávanie už 12. októbra. Od pondelka, 26. októbra sa ku nim pridajú aj žiaci druhého stupňa základných škôl. Dištančné vzdelávanie by pre nich malo platiť podľa avizovaných informácií do piatka, 27. novembra. Cieľom tohto opatrenia je limitácia interakcií a prenosu ochorenia medzi rodinami. Otvorené zostávajú detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl.

Obmedzenie v hromadnej doprave

Od pondelka 26.10. do nedele 15.11. sa odporúča pre VÚC zrušiť bezplatnú regionálnu prepravu s výnimkou ŤZP. Cieľom je zníženie mobility obyvateľstva.

Režim na hraniciach

Na hraniciach s Českou republikou pokračujú námatkové, prehodnotení hraničného režimu so susednými krajinami sa kompetentný budú zaoberať v priebehu budúceho týždňa.

TS Tlačový a informačný odbor Úrad vlády SR

Pozri tiež

Začína sa historicky najrozsiahlejšia rekonštrukcia zimného štadióna

Dnešný podpis zmluvy medzi mestskou obchodnou spoločnosťou MBB a. s. a vysúťaženým zhotoviteľom stavebných prác, spoločnosťou INGSTEEL, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *