O Banskú Bystricu a Zvolen sa postará 131 dobrovoľníkov

Aj tento rok budete môcť stretnúť v piatok a sobotu 8. a 9. júna po celom Slovensku firemných dobrovoľníkov v rovnakých tričkách s nápisom „Dnes mám rande s naším mestom“.

Počas 12. ročníka podujatia Naše Mesto, ktoré je najväčšie svojho druhu v strednej Európe, sa do ulíc Banskej Bystrice a Zvolena vyberie 131 dobrovoľníkov s jediným cieľom – zlepšiť prostredie mesta, v ktorom žijú.

„Ľudia z firiem sú súčasťou komunít a to hlavne tam, kde sami žijú. Ak im ich zamestnávateľ umožní aspoň počas jedného dňa v roku v pracovnom čase a s kolegami pomôcť konkrétnemu miestu, kde sa napríklad hrávajú ich deti, zlepší sa nielen prostredie, ale utuží sa aj vzťah medzi firmou a zamestnávateľom,“

hovorí Michal Kišša, programový riaditeľ Nadácie Pontis. Tento rok bude po celom Slovensku pomáhať viac než 10-tisíc dobrovoľníkov z firiem i verejnosti v 48 mestách a obciach.

Zapojenie svojich zamestnancov do dobrovoľníctva sa firmám čoraz viac opláca.

„Potenciálni zamestnanci sa už na pohovoroch často pýtajú na to, ako firma pomáha komunite. Naše Mesto a podpora dobrovoľníctva môže byť jednou z odpovedí,“

dodáva Kišša. Počet firiem, ktoré sa do Nášho Mesta zapája, každým rokom stúpa. Tento rok sa zapojilo až 135 firiem z celého Slovenska.

Vo Zvolene sa bude dobrovoľníčiť v prírode

Celkovo 42 dobrovoľníkov bude v piatok vo Zvolene dobrovoľníčiť na dvoch aktivitách. V okolí jazierka na Laniciach sa okrem rekonštrukcie dreveného mostíka bude taktiež kosiť ako za starých čias. Dobrovoľníci sa budú môcť chopiť ručných kôs a kosákov, čím sprístupnia jedno z najkrajších prírodných miest Zvolena. Okrem toho sa dobrovoľníci vrhnú aj na čistenie sídliska Západ, kde budú čistiť okolie detských ihrísk a odstránia trávnaté porasty a nahromadených nečistoty v rigoloch pre lepší odtok dažďovej vody.

Na Banskú Bystricu si posvieti vyše 80 dobrovoľníkov

V Banskej Bystrici  sa bude konať celkovo 6 aktivít, ktorých sa zúčastní 88 dobrovoľníkov. Tí sa napríklad vydajú do korún stromov, kde budú tvoriť s pomocou nosných lán a drevených prvkov tzv. opičiu dráhu. Spoločnými silami pripravia pre tých odvážnejších adrenalínovú prechádzku niekoľko metrov nad zemou. Okrem toho dobrovoľníci pomôžu aj pri úprave areálu Domova dôchodcov a domov sociálnych služieb Senium, kde budú hrabať trávu, natierať lavičky, čistiť skalky od buriny a upravovať bylinkovú záhradku.

O Našom Meste

Naše Mesto je najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe. V tomto roku opäť láme rekordy. Do podujatia sa zapojí celkovo viac ako 10 000 dobrovoľníkov. Pomôžu tak 238 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, domovom sociálnych služieb, ale aj školám či škôlkam zlepšiť prostredie, v ktorom pôsobia. Dobrovoľníkov zo 135 firiem stretnete v 48 mestách a obciach po celom Slovensku.

TS Nadácia Pontis, foto ilustračné mp

Pozri tiež

Týždeň dobrých skutkov opäť prilákal viac dobrovoľníkov

Do tradičnej septembrovej kampane Týždeň dobrovoľníctva sa v rámci celého Slovenska zapojilo 6846 ľudí dobrovoľníkov a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *