Ochranné pomôcky a čistenie mesta

Ochranné štíty pôjdu aj do Rooseveltovej nemocnice

Podobne ako iné samosprávy, aj mesto Banská Bystrica sa zapojilo do iniciatívy Pomôž nemocnici. Tá združuje všetkých 3D tlačiarov na Slovensku s úctyhodným cieľom – vyrábať ochranné štíty a zásobovať slovenské nemocnice, kde je akútny nedostatok ochranných pomôcok. Podľa iniciátorov myšlienky, časť ochranného štítu sa dá vytlačiť na každej lepšej 3D tlačiarni. Do finálnej podoby následne kompletizujú štíty odsúdení vo väzniciach na Slovensku, kde na dokončenie takéhoto produktu majú všetky potrebné materiály.

Dnes nám bolo doručených 320 kusov takýchto štítov z Ústavu na výkon väzby v Banskej Bystrici. Časť sme vyčlenili Červenému krížu a 300 kusov posielame do banskobystrickej Rooseveltovej nemocnice, kde ich dostane zdravotnícky personál i zamestnanci prvého príjmu,“

hovorí primátor Ján Nosko. Celý projekt iniciatívy Pomôž nemocnici je hradený z verejných zdrojov. Pomôcť môže každý zaslaním finančného príspevku na transparentný účet SK73 8330 0000 0028 0178 6161. Viac info nájdete na https://pomoznemocnici.sk/

Mesto dezinfikujeme ekologicky

V súčasnej mimoriadnej situácii začalo mesto od soboty, 28. marca s dezinfekciou mestského mobiliáru na verejných priestranstvách. Ide najmä o čistenie lavičiek, smetných košov, prístreškov na autobusových zastávkach i verejných toaliet na námestí. Počas víkendu sa špeciálne mobilné zariadenie pohybovalo na najfrekventovanejších miestach Banskej Bystrice − na pešej zóne Námestia SNP, v Mestskom parku na Tajovského ulici, v Parku pod Pamätníkom SNP, na Námestí Slobody a pod. Postupne prechádzalo mestskými časťami Radvaň, Fončorda a Podlavice. Dnes sa vykonávajú tieto opatrenia v centre mesta popri ceste I/66. Jednotlivé lokality sa dezinfikujú ekologicky, horúcou vodou. Túto formu chceme v najbližšom čase ponúknuť aj veľkým obchodným reťazcom so zámerom čistenia nákupných vozíkov. V aktuálnom týždni začína mesto aj so strojovým čistením miestnych komunikácií po zime.

Mestská polícia

Za uplynulé dni nám Banskobystričania adresovali podnety, že na niektorých miestach dochádza vo večerných hodinách k zhromažďovaniu ľudí bez ochranných rúšok. V prípade, že obyvatelia zaznamenajú porušovanie platných nariadení, žiadame ich, aby kontaktovali mestskú políciu na čísle 159. Pripomíname, že od 25. marca až do odvolania sa zakazuje vychádzať a pohybovať sa na verejnosti bez použitia rúška, šálu, šatky a pod.

Zdroj: TS: Mesto BB, Zdenka Marhefková

Pozri tiež

Gymnázium Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici má nové átrium

V projekte Biodiverzita do škôl, ktorý upozorňuje na klimatické zmeny a v rámci ktorého školy naprieč Slovenskom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *