Od nedele začína fungovať dočasná autobusová stanica

Od nedele 1. novembra 2015 budú všetky autobusové spoje využívajúce pôvodnú autobusovú stanicu odklonené na novovybudovanú dočasnú autobusovú stanicu na parkovisko Mičinská cesta. Prípravy sú v plnom prúde a dočasná stanica je takmer hotová.

„V súlade s tým, čo sme sľúbili, že spravíme všetko preto, aby sme odstránili najväčšie bystrické strašidlo, otvárame dočasnú autobusovú stanicu, ktorá je podmienkou, aby sa mohlo začať so stavebnými prácami,“ povedal na dnešnom stretnutí s novinármi primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

Prevádzkovateľ pôvodnej autobusovej stanice ukončil k 31. októbru aj zmluvy s nájomníkmi a podľa primátora sú na dočasnej stanici pre nich vytvorené rovnaké ak nie lepšie podmienky. Jedná sa napríklad o stánky s občerstvením. Priestor bude taktiež vytvorený pre prevádzkovanie taxi služieb.

Čo všetko predchádzalo spusteniu dočasnej autobusovej stanice, priblížil riaditeľ DPMBB, a. s. Miroslav Snopko. V rámci prípravy novej autobusovej stanice došlo k rekonštrukcii povrchov parkoviska, vybudovaniu čakárne pre viac ako 50 cestujúcich, zázemia pre vodičov autobusov a ostrahu, kanalizácie, osadeniu označníkov a cestovných poriadkov, či doplneniu verejného osvetlenia. Dokončuje sa zariadenie na ochranu vody pred znečistením ropnými látkami.

V nedeľu o polnoci by tak malo byť všetko pripravené. Banskobystričania, ktorí budú cestovať, by mali myslieť na to, že cesta na dočasnú autobusovú stanicu im môže zabrať o niečo viac času, ako boli doteraz zvyknutí.

(pef), foto: MsÚ BB

Pozri tiež

Video│Na nočnej rybačke

TV Hronka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *