Oheň, voda, riziko aj zábava v Banskej Bystrici – to všetko priniesol dynamický deň Hasičov

Aj keď bolo dnes pod mrakom, pred banskobystrickou Europou sa o horúce chvíle postarali hasiči, ktorí predvádzali v rámci dynamických ukážok historickú, ale aj súčasnú hasiacu techniku.
Návštevníci si mohli pozrieť ukážky nielen hasičskej techniky a činností príslušníkov Hasičského a záchranného zboru pri požiaroch, dopravných nehodách a záchrane z výšky, ale mohli si zaskákať na skákacom hrade, zabaviť sa v neškodiacej pene, ktorá je medzi deťmi veľmi obľúbená a nad Europou sa mohli pozrieť na hasičskú techniku dokonca aj v pohybe. To znamená, že mali možnosť sa aj previezť, čomu sa potešili samozrejme znova deti, ale určite sa radi previezli aj ich rodičia.
Uskutočnil sa tiež ďalší ročník Medzinárodnej súťaže profesionálnych a dobrovoľných hasičov – TFA 2015 (Toughest firefighter ´s alive), kde si zmerali súťažiaci svoje sily v štyroch disciplínach – ťahanie hadíc na 80m, prekážková dráha, výstup na vežu a zdolanie schodov vo výškovej budove EBC.
Na najmenších čakala súťaž Malý hasič s viacerými stanoviskami. Uprostred nákupného centra si najmenší mohli vyskúšať aké je to vyliezť si po sieti až na vrchol. Veľmi ochotne im pri tom pomáhali páni hasiči, ktorí odvážnych drobcov istili.
Dvakrát za deň sme mali možnosť vidieť hasenie vodou i penou, no a nechýbalo ani sprievodné slovo počas celého trvania ukážok. Diváci si tak mohli nielen vychutnať zážitok z predvedených zásahov, ale dozvedeli sa aj o histórii a vývoji hasičskej techniky ako aj o rôznych spôsoboch hasenia. Na záver oboch „predstavení“ nechýbalo penové more, v ktorom sa deti vyšantili až kým sa nepominulo. Na túto príležitosť bola použitá pena, ktorá sa nepoužíva pri bežných požiarnych zásahoch, pre deti je použitý bežný saponát, ktorý sa pomocou hasiacej techniky rozptýli do priestoru a zábava môže začať.
„Najviac sa mi páčilo penové more a lietajúce obláčiky“, povedala nám 7-ročná Saška
Veríme, že ste si to užili a ak ste neboli, pozrite si našu fotogalériu. Krásny dynamický deň je za nami, tešíme sa o rok na ďalší.
(mp)

Pozri tiež

Video│Mladí ľudia vedia o holokauste a SNP málo

Najčastejšou odpoveďou bolo neviem. Aj takto vyzeral prieskum u mladých ľudí vo veku 15-20 rokov. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *