OPÄŤ PRŠÍ, VODIČI DÁVAJTE SI VEĽKÝ POZOR NA CESTÁCH!

Zbytočne nehazardujte a zvýšte opatrnosť, pretože daždivé počasie je spojené s vyšším výskytom nehôd!

Počas upršaného utorka diaľničná polícia na rýchlostnej ceste R1 dokumentovala až 5 dopravných nehôd. V štyroch prípadoch bolo príčinou dopravnej nehody neprispôsobenie rýchlosti jazdy schopnostiam vodiča na mokrej ceste, v dôsledku čoho autá dostali šmyk a narazili do zvodidiel.

V jednom prípade sa vodič dostatočne nevenoval vedeniu motorového vozidla, nesledoval situáciu v cestnej premávke a narazil do vozidla idúceho pred ním. V tomto vozidle sa vodič aj spolujazdec ľahko zranili.

Škody na vozidlách a poškodených zvodidlách sú odhadnuté na 33 tisíc eur. Najčastejšou príčinou nehôd je, že vodiči jazdia na mokrých cestách rovnako, ako na suchých!

Aj v daždi a mokrom počasí môžeme jazdiť bezpečne, ale zjazjdené pneumatiky môžu výrazne zhoršiť situáciu na mokrých cestách. Zhon sa nemusí vyplatiť preto spomaľte. Keď prší, reakčná doba vozidla je omnoho dlhšia.

Pri jazde v hustom daždi by ste tiež mali zapnúť stretávacie a zadné obrysové svetlá, lebo svetlá pre denné svietenie spravidla nestačia!

Používajte stierače. Vyzerá to ako úplná samozrejmosť, ale niektorí ľudia si zabúdajú v ľahkom daždi zapnúť stierače predného skla.

V daždi sa predlžuje brzdná dráha, preto udržujte väčšiu vzdialenosť medzi svojím autom a autom pred vami.

Predvídajte vývoj situácie na ceste a vyhnite sa prudkému brzdeniu. Jazda stojatou vodou môže spôsobiť aquaplaning alebo šmyk.

Zdroj a foto : Polícia SR – Banskobystrický kraj

Pozri tiež

Víkendových a prázdninových podujatí je dostatok

Počas nadchádzajúceho víkendu bude v našom meste cítiť fašiangovú atmosféru. Môže sa stať, že natrafíte na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *