Oslávte 20.výročie s Divadlom Štúdio tanca aj vy!

Keďže sa rok 2018 pomaly, ale isto blíži k svojmu záveru, je na čase trochu bilancovať. Pre Divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici to znamená obzrieť sa za seba nielen o 1 rok, ale rovno o 20. Presne toľko ich má totiž na konte a práve koncom roka vyvrcholia jeho oslavy k  tomuto úctyhodnému výročiu.

Cesta divadla bola za tých 20 rokov naozaj nezabudnuteľná. Striedali sa obdobia rozkvetu, ale aj tie ťažšie. Kto divadlo pozná alebo aspoň o ňom počul vie, že už skoro štvrťstoročie sa mu darí reprezentovať súčasnú umeleckú scénu na profesionálnej úrovni.

A to je určite dôvod na oslavu, no nie?

Divadlo Štúdio tanca sa rozhodlo toto výročie osláviť so svojimi fanúšikmi a podporovateľmi nielen raz, ale rovno 4-krát za sebou. V dňoch od 13. – 16.12.2018 od 18:00 uvedie slávnostný galavečer s podtitulom Nový pohľad späť. Prvky nostalgie, ale aj úsmevných spomienok čakajú každého jedného návštevníka, ktorý bude chcieť byť pri tom. Brány divadla sa otvoria už o 16:00, kedy budú pripravené rôzne sprievodné akcie, počas ktorých si bude môcť návštevník vychutnať zákulisie, rôzne spomienkové inštalácie či filmový kútik.

Od 18-tej hodiny divadlo uvedie v rámci galavečera legendárne inscenácie, spracované novým spôsobom. Divákom sľubujú nezabudnuteľný zážitok. Pripomenú nám dlhoročnú a systematickú prácu Divadla Štúdio tanca a všetko to osviežia špeciálnymi filmovými dokrútkami s viacerými bývalými tanečníkmi. Záver večera bude patriť hudobným kapelám – 100 múch (13.12.), Fúzy múzy (14.12.), Monika Midriaková (15.12.) a Schody (16.12.).

Pripravených bude aj veľa dobrôt a prekvapení, ktoré dodajú celému večeru úplne nový rozmer a slávnostný punc.

Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji v sieti Ticket-Art alebo prostredníctvom rezervácie cez oficiálny web divadlaPrvá vlna vstupeniek bude za zvýhodnenú cenu 12 EUR. Platí pri nákupe do 5.12.2018. Druhá vlna vstupeniek bude v predaji už za plnú sumu 15 EUR.

Všetci ste srdečne pozvaní!

O divadle

Divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici zahájilo svoje pôsobenie pod vedením Mgr. Zuzany Ďuricovej Hájkovej ešte v roku 1998 a tento rok oslávilo úctyhodné 20. výročie. Za celú tú dobu ponúkajú divákom odvahu, autenticitu, aktuálnosť a profesionalitu, čo je pre divadlo primárnym cieľom.

Vo svojom umeleckom zameraní je striktné a stále razí cestu autorskej tvorby, s maximálnou podporou umelcov, ich tvorivého vyjadrenia a názoru. V tomto ponímaní je naozaj jedinečné a v širokom okolí by sme podobnú inštitúciu, ktorá sa zameriava výlučne na súčasný tanec a súčasné umenie, hľadali asi márne.

Neustále podporuje aj vznik pôvodných tanečných inscenácií a ich pravidelné uvádzanie. V rámci tohto poslania premiérovo uviedlo 51 celovečerných inscenácií, z toho 5 predstavení pre deti a mnoho exteriérových a edukatívnych tanečných projektov.

Divadlo Štúdio tanca doposiaľ uviedlo už takmer 1300 predstavení, z toho vyše 300 na hosťujúcich domácich a zahraničných scénach a svoju tvorbu odprezentovali pred vyše 116 000 divákmi.

Svoje produkcie pravidelne uvádza na viacerých domácich scénach a Slovensko reprezentovalo na prestížnych medzinárodných festivaloch či hosťujúcich zájazdoch v Česku, Poľsku, Maďarsku, Bosne a Hercegovine, Rusku, Nemecku, Taliansku, Belgicku, Francúzsku, Egypte, Japonsku, Indii či Švajčiarsku. Charakteristické umelecké atribúty mu priniesli množstvo ocenení, o.i. je držiteľom Ceny primátora Mesta B. Bystrica a Ceny Ministra kultúry SR.

Na počesť k spomínanému 20. výročiu divadlo uviedlo tento rok premiérovu inscenáciu GHOST/PRÍZRAK  a Projekt 3×20.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. S finančnou podporou Banskobystrického kraja.

TS DIVADLO ŠTÚDIO TANCA, Tomáš Nagy

Pozri tiež

Divadlo Štúdio tanca bude hosťovať vo Švajčiarsku. Uvedie predstavenie Očista.

Tento rok Divadlo Štúdio tanca oslavuje úctyhodné 20. výročie od svojho založenia. Bola to naozaj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *