Otváranie škôl pokračuje, niektoré obmedzenia sa zrušia

Posledný týždeň pred letnými prázdninami sa budú môcť do tried vrátiť aj šiestaci až deviataci základných škôl a žiaci stredných škôl.

Zároveň od najbližšieho pondelka budú môcť školy zjemniť prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré prijali proti šíreniu ochorenia Covid-19. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

„Konzílium epidemiológov rozhodlo o zmene v otvorení materských škôl a základných škôl a Úrad verejného zdravotníctva SR tieto zmeny povolil,“

informoval na tlačovej konferencii minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Od pondelka 15. júna už nebude povinné meranie teploty žiakov pri vstupe do školy a zrušia sa tiež mimoriadne obmedzenia na maximálny počet žiakov v triede alebo skupine. Zruší sa aj zákaz zmiešavania detí v triedach, učitelia budú môcť opäť zlúčiť rozdelených spolužiakov do jednej triedy. Denná prevádzka škôl sa predĺži o hodinu, z pôvodných deviatich hodín na desať. Tieto opatrenia sa od pondelka stávajú iba odporúčanými, nie povinnými.

Posledný týždeň školského roka (od 22. júna do 30. júna) budú otvorené aj Stredné školy a šieste až deviate ročníky základných škôl. Dochádzka žiakov v tomto období nebude povinná, ale dobrovoľná. Rodičom, ktorí nedajú svoje deti do školy, ale ostanú s nimi doma bude preplatené ošetrovanie člena rodiny.

„Predpokladáme, že školy využijú tieto dni najmä na odovzdanie vysvedčení, prípadne na odovzdávanie učebníc a ukončenie ročníka. Určite nebudeme odporúčať žiadne skúšanie ani testovanie,“

zdôraznil minister školstva Branislav Gröhling. Školy podľa neho môžu využiť návrat študentov a žiakov do tried na zistenie a overenie úrovne ich vedomostí, aby sa vedeli pripraviť na leto a nový školský rok.

Zdroj a foto: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do prvého kola

V meste pod Urpínom odštartuje vo štvrtok už XIV. ročník Žiackej chodeckej ligy – päť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *