Otvorili a požehnali Brezniansku kalváriu

Na slávnostnej udalosti sa v sobotu 29. septembra 2018 zúčastnili nielen Brezňania, ale i ďalší návštevníci, hostia a podporovatelia. 

Za finálnym dielom, ktoré sa týči nad Breznom a ponúka množstvo neopakovateľných výhľadov na mesto, sa skrýva snaha a úsilie mnohých ľudí. Holding ECO – INVESTMENT a.s. podporil prácu umelcov, ktorí v priebehu leta vytvorili jednotlivé zastavenia krížovej cesty podľa svojho pohľadu na moderné stvárnenie dávneho príbehu. Pri jednotlivých zastaveniach nájdu pútnici tabule s názvami diel a originálnym slovným opisom so zamyslením. Zároveň pri príležitosti slávnostného otvorenia kalvárie vyšiel aj katalóg, ktorý predstavuje všetkých zapojených výtvarníkov a ich diela s textami. Snahou autorov bolo vytvoriť dielo tak, aby sa páčilo predovšetkým miestnym obyvateľom. O tom, že sa to podarilo svedčí aj fakt, že na slávnostné otvorenie a požehnanie kalvárie rožňavským diecéznym biskupom Mons. Stanislavom Stolárikom prišlo takmer 600 ľudí.

„Jedni možno v kalvárii nájdu priestor pre svoje modlitby, iní príležitosť v tichosti sa zamyslieť a ďalší možno „len“ pekné výhľady na Brezno. Každá motivácia je správna, pokiaľ v nej nechýba rešpektovanie druhých. Ak kalvária dokáže aspoň z časti ľudí urobiť tolerantnejších jedincov, potom je to naozaj výnimočné miesto. Chcem poďakovať všetkým, ktorí sa o kalváriu zaslúžili rovnako ako podporovateľom, bez ktorých by tu nebola,“

povedal primátor Brezna Tomáš Ábel.

Holding ECO – INVESTMENT a.s., ktorý má v Brezne závod Harmanec – Kuvert, sa dlhé roky stará o zlepšenie a skvalitnenie života obyvateľov Horehronia. Na opravu miestnych kultúrnych pamiatok, podporu športu a ochranu životného prostredia prispel v priebehu štyroch rokov sumou 205 tisíc EUR.

„Je prirodzenou súčasťou našej firemnej kultúry pomáhať a podporovať regióny, v ktorých pôsobia naše podniky. Verím, že obyvatelia Brezna, a nie len oni, budú toto krásne miesto často navštevovať a nájdu tu pokoj a oddych od každodenných starostí,“

povedal Miroslav Vajs, člen predstavenstva ECO-INVESTMENT a.s., ktorý sa zúčastnil na slávnostnom otvorení kalvárie.

Holding ECO – INVESTMENT a.s.: Závod Harmanec – Kuvert v Brezne je súčasťou holdingu ECO-INVESTMENT a.s., ktorého prezidentom a predsedom predstavenstva je Milan Fiľo. ECO-INVESTMENT a.s. je česko-slovenský priemyselno-investičný holding, ktorý pokrýva dlhodobé investície v rade oblastí v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, spracovanie mäsa, reality a telekomunikácie. Od jeho založenia podporuje rôzne charitatívne a filantropické projekty v oblasti zdravotníctva, vzdelania, kultúry a športu.

tasr , foto internet

Pozri tiež

Archeológia v Stredoslovenskom múzeu priblíži spôsoby odievania v dávnej minulosti

Móda je neodmysliteľnou súčasťou našich životov už od nepamäti. Neustále sa vyvíja a odzrkadľuje aktuálne obdobie. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *