Ovce v Brezne čakali na autobus do Heľpy, chceli nakúpiť v Tescu a nakoniec sa šli prejsť po meste

Dnes okolo obeda bolo v Brezne veselo. Skupina oviec sa túlala popri kasárňach, či Tescu, vybrali sa dokonca smerom do mesta.

Ľudia v Brezne sa nestačili čudovať. Pri bývalých kasárňach sa ozvali zvonce a o chvíľu si to v protismere mašírovalo malé stádo oviec. Každý pozeral, ktorý blázon ide po meste s ovcami, no nikde nikoho. Ovce si veselo vykračovali po ceste samé, v strede križovatky dokonca demonštratívne zastavili a potom sa vybrali medzi bytovky. Privolaná polícia to nemala vôbec ľahké. Ovce sú ovce. Vybrali sa na nákupy do Tesca, ľudia na parkovisku sa len usmievali a o chvíľu sa začala naozaj netradičná naháňačka.

Z nákupov nakoniec nebolo nič a už to vypadalo tak, že ovečkám sa zachcelo ísť azda do Heľpy. Postavili sa na autobusovú zastávku a čakali. Po chvíli si to však znovu rozmysleli a rozutekali sa do mesta.

Takýto oneskorený 1. apríl pobavil mnoho Brezňanov, no asi menej veselý bude človek, ktorý je za ovce – výletníčky zodpovedný.

mp

Pozri tiež

Foto: Fialový koberec kvetov ako z rozprávky

Každú jar sa lúka pri obci Bujakovo, neďaleko Brezna, premení na krásny fialový koberec. Obraz, …

Jeden komentár

  1. Andraščík Bohumil

    Brezno mám strašne rád, no nezbadal som v hlavných správach, žeby bol Predseda Parlamentu SR tento bez súhlasu prezidenta rozpustil, čo by bolo vysvetlením že členovia tejto inštitúcie sa mohli dostať dokonca až do Brezna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *