Park v Žiari nad Hronom bude opäť dejiskom najväčšej hudobnej akcie v regióne

Žiarsky park Štefana Moysesa sa nastávajúcu sobotu (6.8.) stane už po 11. raz dejiskom najväčšej hudobnej akcie v meste – City festu. Tohtoročným ťahákom festivalu bude po prvýkrát nitrianska kapela Horkýže Slíže a opäť sa vrátia obľúbení Polemici.

Podujatie príde obohatiť jedna z najvýraznejších postáv slovenskej populárnej  hudby Peter Nagy so skupinou Indigo. O tom, či zaspieva známu pesničku Kristínka či Profesor Indigo sa necháme prekvapiť. Revivalová, svetovo uznávaná kapela The Backwards poteší milovníkov hudobnej klasiky. Mladšie ročníky príde rozprúdiť obľúbená speváčka Celeste Buckingham so skupinou King Shaolin. Počas festivalu vystúpia najúspešnejšie a najobľúbenejšie žiarske skupiny. Dramaturgia festivalu vybrala pre tento ročník formácie Banda Americano, Ivan Víťazka & Tahsatunga, ŠHT, Agáta, Andrej Marichel a Adam Baran & The Outsiders. Udelenie cien Zlatý klinec bude aj tento rok tradičnou súčasťou večerného programu. Ceny sa odovzdávajú domácim umelcom a osobnostiam kultúrneho či spoločenského života v meste Žiar nad Hronom.

akcia, festival

Zábavné atrakcie, skákacie hrady a veľa prekvapení čaká na najmenších návštevníkov festivalu. Pre dospelých bude pripravená gastro zóna s bohatou ponukou občerstvenia a tovaru.

Návštevou Mini ZOO, či Plážového kúpaliska, ktoré sú súčasťou areálu Parku Š. Moysesa si návštevníci budú môcť spríjemniť festival.

Podujatie, ktoré sa po prvýkrát uskutočnilo v roku 2005 sa v súčasnosti môže zaradiť medzi top podujatie v regióne s niekoľkotisícovou návštevnosťou. Ľudia z celého Slovenska zostali festivalu verní aj po zavedení vstupného. Pravidelne sa z vybraného vstupného zveľaďuje žiarsky Park Štefana Moysesa.

ek, foto: ek

Pozri tiež

Pozvánka : CITY FEST ZH 2019

Najväčšie a najobľúbenejšie podujatie žiarskeho regiónu ohlasuje svoj 14. ročník! Už túto sobotu. Program: 13:00 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *