Pes učiteľom: Canisterapia pre deti s autizmom v LP SPOSA BB

Špeciálni psí učitelia navštevujú Lokálny priestor (Horná 67) Spoločnosti na pomoc osobám s autizmom v Banskej Bystrici (SPOSA BB) už dlhšie obdobie.

Každé zúčastnené dieťa vďaka tomuto druhu terapie napreduje a zlepšuje sa v rôznych oblastiach, podľa svojich individuálnych schopností. Canisterapia pomáha deťom s autizmom zlepšiť jemnú aj hrubú motoriku, rozvíja verbálnu i neverbálnu komunikáciu, porozumenie, sústredenie sa, očný kontakt, učí ich socializácii a odbúrava stres.

Chceli by sme v canisterapii pokračovať, preto sa uchádzame o získanie finančnej podpory v projekte Tesco. Náš projekt postúpil medzi tri najlepšie projekty, za ktoré sa hlasuje v predajniach Tesco na Zvolenskej ceste a tiež na Striebornom námestí v Banskej Bystrici. Každý zákazník dostane za nákup žetón, ktorý vhodí do príslušnej nádoby s označením projektu. Hlasovanie sa už začalo 17.6. a bude pokračovať do 14.7.2019.

Hoci SPOSA BB zastrešuje komunity rodín detí a dospelých s autizmom, okrem rodičovských dobrovoľníkov spolupracujeme aj s dlhodobo nezamestnanými osobami a taktiež osobami s rôznorodými zdravotnými postihnutiami UPSVaR BB  „Operačný program ľudské zdroje „.

SPOSA BB tak tvorí podmienky pre integráciu a inklúziu týchto osôb v praxi, aby sa mohli neskôr zapojiť do fungovania v spoločnosti a byť viac sebestační.

Prácu psích učiteľov sa tak snažíme využiť v prospech viacerých znevýhodnených osôb naozaj efektívne. Keďže sme občianske združenie založené rodičmi autistických detí, financovanie terapií je náročné. Preto chceme prostredníctvom spomínaného  projektu poprosiť o Vašu pomoc a podporu.

 Zo srdca Ďakujeme.

Lydia Kasanická, foto: Peter Bátory

Pozri tiež

Banskú Bystricu vysvietili na modro

V utorok 2. apríla večer vysvietili mesto pod Urpínom na modro. Podujatie bolo zamerané na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *