Petra Vlhová plánuje v novej sezóne zajazdiť všetky disciplíny

Momentálne naša najúspešnejšia lyžiarka Petra Vlhová navštívila počas svojho krátkeho pobytu na Slovensku aj fyzioterapeuta Mareka Vrbu vo VŠC DUKLA Banská Bystrica.

,,Cítila som sa trochu unavená, potrebovala som zregenerovať a pouvoľňovať svalstvo. Letná príprava mi dala zabrať. Vždy keď sa dá, rada využijem podmienky, ktoré mi VŠC DUKLA poskytuje, škoda, že mi to cestovanie neumožňuje častejšie.“

Pochválila aj celkové podmienky vo VŠC DUKLA:

,,Podporu zo strany VŠC DUKLA vnímam veľmi pozitívne, je veľká – či už spomínaná fyzioterapia, finančná podpora, ako aj poskytnutie auta na naše neustále cestovanie.“

Letnú prípravu absolvovala aj s tímom v Európe, najmä na rakúskych a talianskych ľadovcoch.

Jej najbližšia cesta bude tiež smerovať na tréning do rakúskeho Söldenu na ľadovec Rettenbach, v ktorom odštartuje nová sezóna Svetového pohára už posledný októbrový víkend 27.-28.10.2018 disciplínou Obrovský slalom.

Je však otázne, či sa tento tréning uskutoční, nakoľko súčasné vyššie teploty ovzdušia po celej Európe lyžiarom zatiaľ veľmi neprajú. Organizátori úvodného kola nového ročníka Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní sa však o realizáciu týchto pretekov neboja. Podľa ich vyjadrení disponujú dostatočným snehovým depozitom z uplynulej zimy, ktorý by mal stačiť na uskutočnenie pretekov v obrovskom slalome mužov aj žien (ženy v sobotu, muži v nedeľu). Na tieto preteky sa pripravujú, okrem Peti, aj bratia Adam a Andreas Žampovci (tiež VŠC DUKLA).

(foto: Peťa u fyzioterapeuta VŠC DUKLA Mareka Vrbu. V pozadí fyzioterapeutické procedúry absolvujúci vzpierač Matej Kováč)

V nadchádzajúcej sezóne má Peťa v pláne zajazdiť všetky disciplíny:

,,Plánujem zajazdiť si všetky disciplíny, no aj organizátori chcú zabrániť tomu, aby sa niektoré pretekárky objavovali všade, na všetkých pretekoch, preto aj kalendár pretekov tvoria tak, aby sa to nedalo stíhať. Prioritou teda stále ostáva slalom, obrovský slalom a paralelný slalom“.

Pri sebe bude mať osvedčený tím, v ktorom nastala len jedna zmena, kedy slovenského servismana vymenil servisák z Talianska.

Známa je tiež Petina záľuba v motorkách, tie už ale z dôvodu zdravotných rizík nateraz radšej vynecháva: ,,No, motorku mi už zakázali,“ posťažovala sa, no s pochopením.

 

zdroj a foto: VŠC Dukla BB, Katarína Vidiečanová

Pozri tiež

Prvou slovenskou majsterkou sveta v lyžovaní je Duklistka Petra Vlhová

Pretekárka VŠC Dukla Banská Bystrica Petra Vlhová sa včera 14.2.2019 stala prvou slovenskou majsterkou sveta …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *