Piaty večer seniorov v Radvani už klope na dvere

Vo štvrtok 24. októbra organizujú členovia občianskej rady Radvaň v spolupráci s poslancami za mestskú časť Radvaň piaty ročník stretnutia seniorov v Radvani.

Predošlé ročníky boli úspešné a podujatie je z roka na rok populárnejšie a žiadanejšie. Kultúrno spoločenský večer je venovaný „skôr narodeným“ práve v mesiaci október, ktorý je venovaný úcte k starším. Aj tento rok sa uskutoční v školskej jedálni ZŠ s MŠ Radvanská 1 v Banskej Bystrici.

Pre hostí je pripravený bohatý kultúrno – spoločenský program. Roztancovať to prídu deti zo ZŠ Radvanská folklórny súbor „Radvanček“ a tanečníci od Janette Fáberovej dance studia. Mnohých poteší súbor s viac než 60-ročnou históriou patriaci k špičkovým umeleckým telesám, reprezentujúci slovenský folklór doma i v zahraničí, jedinečný  Folklórny súbor Urpín. Piesňami prídu potešiť banskobystrické speváčky Soňa Hanzelová – Kopčanová i Libuša Mažgútová,  ako aj obľúbený spevák Jozef Mak.

Medzi vzácnych hostí budú patriť  Radvančania, slovenský herec,  scénarista a režisér Juraj Sarvaš.

Chutným spestrením bude súťaž o najlepší koláč, ktorý vyhodnotí porota a výhercovia si domov odnesú pekné ceny.  Nebude chýbať  bohatá a obľúbená tombola, ktorú obdrží každý pri vstupe bezplatne.   Je to také malé poďakovanie, ako prezradili  organizátori. Aj tento rok bude prebiehať prezentácia vlastnej tvorby, kde sa bude môcť každý účastník pochváliť svojím koníčkom (výstavky dečiek, vyšívok, vianočných výrobkov….).

Minulý rok sa tancovalo a zabávalo až do neskorších večerných hodín a všetci odchádzali domov s úsmevom. Organizátori mysleli na všetko a ako prezradili nebude chýbať občerstvenie, koláčiky, chlebíčky a aj kávička. Vítaní sú všetci, ale keďže je kapacita obmedzená podujatie je už obsadené.  Vstup na akciu bude možný len po prihlásení.

Počas podujatia budú môcť návštevníci  vypísať anketové lístky a nechať tak odkaz  či námet  čo ich trápi v mestskej časti Radvaň.

ek

Pozri tiež

Foto: Ďalší úspešný ročník podujatia „Večer stretnutia seniorov“ je za nami

Vo štvrtok 24. októbra 2019 sa v priestoroch jedálne Základnej a materskej školy Radvanská 1 v Banskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *