Plavci Dukly na mítingu v Barcelone, Vajda bronzový na majstrovstvách Slovenska

Za účasti 238 plavcov a plavkýň sa v dňoch 14.6. – 16.6. konali v Žiline otvorené majstrovstvá Slovenska v plávaní. Okrem slovenských plaveckých oddielov  štartovali na nich i plavci z Azerbajdžanu, Českej republiky, Rakúska, Maďarska a USA. Banskobystrické plávanie na nich zastupovali len dvaja plavci Dukly, Filip Vajda a Barbora Mišendová. Obaja štartovali len v jednej disciplíne na  50 m voľný spôsob.

Do zbierky plaveckého oddielu Dukla Banská Bystrica pribudla zásluhou Filipa Vajdu bronzová medaila. Získal ju v štyridsať člennom štartovom poli na 50 m voľný spôsob časom 23,68 sek. Barbora Mišendová na tej istej trati skončila v rozplavbách na 12 mieste, časom 27,66 sek. Vybojovala si postup do B finále, ale na štart nenastúpila.

Počas najbližšieho víkendu sa v dňoch 21.6. – 23.6. uskutočnia v Košiciach majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov na ktorých bude mať bystrické plávanie svojich zástupcov z Plaveckého kempu, Plaveckého oddielu UMB a ŠK Trian UMB.

Dvaja v súčasnosti najlepší slovenskí plavci, členovia  banskobystrickej Dukly Richard NagyTomáš Klobučník dali pred majstrovstvami Slovenska prednosť účasti na kvalitne obsadenom plaveckom mítingu v Barcelone. Na podujatie nastúpili bez špeciálneho vyladenia formy po tvrdom tréningu zameranom na majstrovstvá sveta v juhokórejskom Gwangju ktoré budú v dňoch 12.7. – 28.7. Obaja v Barcelone plávali po tri disciplíny. Pre porovnanie ich dosiahnutých výsledkov v Barcelone a na majstrovstvách Slovenska v Žiline je uvedený v zátvorke čas víťaza na majstrovstvách Slovenska v Žiline.

Výsledky:

Richard Nagy:

  • 200m motýlik, 7.miesto v A finále čas 2:00,81 min.,  /majster Slovenska 2:10,03 min./
  • 400m polohové preteky, 8.miesto v A finále čas 4:23,61 min., /4:32,67 min./
  • 400m voľný spôsob, 6 .miesto v B finále čas 3:56,4 min., /3:58,88 min./

Tomáš Klobučník:

  • 50m prsia, v rozplavbe čas 28,84 sek.,  /29,47 sek./
  • 100m prsia, 4.miesto v B finále čas 1:02:08 min., /1:05,35 min./
  • 200m prsia, v rozplavbe čas 2:21,34 min., /2:23,58 min./

Vladimír Železník, tréner:

„Obaja naši plavci sú v prípravnej fáze pred majstrovstvami sveta. Barcelonský míting potvrdil, i keď viac som očakával od Tomáša, že sú smerom k majstrovstvám sveta  na dobrej ceste. Tomáš Klobučník bude mať ostrý test na budúci týždeň na mítingu v Ríme. Potom sa presunieme na desať denné sústredenie do tureckého Beleku,  kde budeme vylaďovať formu na majstrovstvá sveta. Priamo odtiaľ poletíme  do Gwangju.“

Jozef Ivan, ilustračné foto: galéria VŠC Dukla BB

Pozri tiež

Máte doma „malý talent“ ?

Úspešný plavecký oddiel UMB Banská Bystrica hľadá nové talenty Členovia Plaveckého oddielu Univerzity Mateja Bela Banská …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *