Po hororoch budú v zámockej krypte premietať romantické filmy

Po úspešných filmových premietaniach hororového žánru v krypte Zvolenského zámku sa Slovenská národná galéria (SNG) rozhodla pozvať svojich návštevníkov do zámockej krypty opäť, a to v predvalentínskom čase. Tentoraz však horory vystrieda romantika.

V utorok 9. februára o 19. h premietnu v zámockej krypte americký film Madisonské mosty. Film rozpráva príbeh Francesci (Meryl Streep), osamotenej domácej žienky v štáte Iowa. Kým sú jej manžel a deti preč, stretne a zaľúbi sa do fotografa (Clint Eastwood), ktorý prišiel, aby nafotografoval miestne mosty pre spoločnosť National Geographic. Všetko, čo spolu prežili, spísala Francesca do denníka, ktorý po jej smrti nájdu jej deti.

Vo štvrtok 11. februára o 19. h premietnu francúzsky film Krásne lži, v hlavnej úlohe s Audrey Tautou. Keď krásna kaderníčka Emilie v jej podaní otvorí anonymný milostný list od tajného ctiteľa, najprv ho vyhodí. Potom si ale uvedomí, čo by takýto list znamenal pre jej osamelú a zúfalú matku Maddie a list jej prepošle.

SNG Zvolenský zámok je už 46 rokov vysunutým pracoviskom Slovenskej národnej galérie Bratislava. Jeho úlohou je prezentovať najmä zbierky starého umenia, približuje ich v štyroch ucelených expozičných celkoch – Gotické umenie, Ikony na Slovensku, Európske maliarstvo 16. – 19. storočia a Sochárstvo 13. – 21. storočia. Okrem toho prezentuje svoju činnosť aj na poli výchovno-vzdelávacích a kultúrno-spoločenských aktivít. Je sídlom digitalizačného pracoviska a depozitárov SNG.

Zdroj a foto : tasr

Pozri tiež

Najkrajšia zastávka na Slovensku sídli vo Zvolene

Projekt rekonštrukcie zastávky MHD na plnohodnotné umelecké dielo na sídlisku Podborová vo Zvolene je na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *