Po upršaných dňoch by návštevnosť kúpaliska v B. Bystrici mohla vzrásť

Tohtoročný júl bol na plážovom kúpalisku v Banskej Bystrici v porovnaní s vlaňajškom, čo do návštevnosti, o čosi slabší. Tú totiž vždy ovplyvňuje počasie a platí, že čím vyššia teplota, tým vyššia návštevnosť. Konštatovala  Denisa Berkis z marketingu a PR manažérka banskobystrickej spoločnosti Aqualand, pod ktorú patrí jediné plážové kúpalisko v meste pod Urpínom.

„Nakoľko sme plážové kúpalisko a nedisponujeme krytými bazénmi, počasie vždy ovplyvňuje návštevnosť. Júl bol v porovnaní s minulým rokom slabší, no vždy, keď boli teploty vyššie ako 25 stupňov Celzia, mali sme vysokú návštevnosť,“ uviedla Berkis. Konkrétne čísla zverejnia až po sezóne.

Najsilnejšími dňami na pláži sú vždy víkendy, pokiaľ neprší.

„Uplynulý mesiac bolo pár extrémne horúcich dní, zaznamenali sme veľmi vysokú návštevnosť,“ poznamenala Berkis.

Návštevníci okrem nových slnečníkov a lehátok, ktoré pribudli v areáli počas tohtoročnej letnej sezóny, môžu využiť aj dve nové fontány na jazere, pravidelné animácie pre deti i súťaže, či zabaviť sa na bazénovej párty naživo s dídžejom. Kto má chuť zašportovať si, uvíta vodný bedminton, a kto skôr občerstviť sa, môže ochutnať rozšírený sortiment stravovacích a nápojových služieb.

„Najdôležitejšia je spokojnosť návštevníkov. Prinášame im pravidelné akcie a športové súťaže na kúpalisku, aby sa u nás cítili príjemne. Zaznamenali sme zvýšenú návštevnosť zahraničnej klientely a veríme, že august nám vynahradí všetky chladné a upršané dni predošlého mesiaca,“ dodala Berkis.

Návštevnosť kúpaliska v Hnúšti je približne na minuloročnej úrovni

Doterajšia návštevnosť mestského kúpaliska v Hnúšti v okrese Rimavská Sobota je približne na rovnakej úrovni ako minulý rok. Informoval primátor mesta Michal Bagačka, podľa ktorého samospráve pri prevádzkovaní zariadenia počas tohto leta počasie praje.

„Teplejších dní bolo asi o niečo menej ako vlani, ale keďže túto sezónu nie je otvorené kúpalisko v neďalekom Klenovci, tak sa to možno nejako vykompenzovalo a s celkovou návštevnosťou sme spokojní,“ uviedol primátor s tým, že kúpalisko síce nie je pre mesto ziskovou záležitosťou, budú ho však prevádzkovať a zveľaďovať aj naďalej. „Ľudia ho radi navštevujú a chceme im v rámci letných prázdnin túto možnosť relaxu dopriať,“ dodal.

Kúpalisko v Hnúšti pozostáva z hlavného 25-metrového bazéna a vedľajšieho detského bazéna. Tohto roku bolo otvorené v polovici júna a samospráva ho plánuje prevádzkovať do konca augusta. Otvorené je denne v čase od 9.00 h do 18.00 h. V čase od 7.00 h do 8.30 h je bazén vyhradený pre ranné plávanie.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Toto je leto? Verme, že sezóna bude vydarenejšia.

Veľkolepé otvorenie prvého ročníka za účasti 40-tich  umelcov sľubovalo dobrú akciu. Multižánrový hudobno športový festival TOTO …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *