Počas leta to vďaka pivovarníkom na Východe žilo

Séria festivalov „My sme východ“ si za 3 roky vybudovala dobré meno a stala sa tak samostatnou silnou značkou.

Tento rok sa celá šnúra rozšírila o dve podujatia vo Vranove nad Topľou a Svidníku. Celkovo tak Šariš zavítal v priebehu júla a augusta až do 7 miest – Snina, Bardejov, Humenné, Vranov nad Topľou, Spišská Nová Ves, Svidník a Michalovce. O zábavu sa postarali známe východniarske kapely – IMT Smile, Kandráčovci, Helenine oči, Chiki liki tu-a a Katka Knechtová. Na festivaly „My sme východ“ sa prišlo zabaviť vyše 32 000 srdcom východniarov, ktorí vypili 72 000 pollitrákov piva Šariš.

Celá šnúra vyvrcholila Dňom otvorených dverí v pivovare Šariš, kde uplynulý víkend približne 16 000 návštevníkov skonzumovalo 41 700 pollitrákov piva. Okrem klasického Šariša, mohli ochutnať aj Šariš Jantár, či novinku Naša 11°. Jej krstným otcom sa stal slovenský spevák a srdcom východniar, Lukáš Adamec. Slováci dostali vďaka projektu Prilož srdce k dielu prvýkrát v živote šancu navrhnúť si pivo presne podľa svojej chuti. Do projektu Prilož srdce k dielu sa cez internet zapojilo viac ako 4100 Slovákov, čo naznačuje, aký veľký záujem o pivné špeciály v krajine máme. Pivovar Šariš však nápad s vytváraním nových a netradičných chutí posunul na novú úroveň. Dal totiž ľuďom šancu vytvoriť skutočný unikát, ktorý sa podľa názoru odborníkov skutočne vydaril.

Sýto zlatá jemne chmelená 11-tka v sebe snúbi jemnú arómu extra chmeľu pridaného za studena a vyváženú plnosť piva,“ myslí si o výsledku sládok pivovaru Ján Čerkala.

Počas Dňa otvorených dverí mali návštevníci možnosť nielen sa zabaviť vďaka kvalitnému hudobnému a sprievodnému programu, ale si aj prezrieť pivovar a výrobu piva, vypočuť si prednášku sládka Janka Píryho o správnej starostlivosti o pivo, či navštíviť stánok „Keď jazdíte, nepite“ a dať si zmerať promile alkoholu v krvi, vyskúšať simulátor nárazu pri rýchlosti 30 km/hod, zdolať prekážkovú dráhu s „opitými okuliarmi“, či zrkadlové bludisko. Zodpovedný prístup ku konzumácií alkoholu prejavilo asi 10 % z celkového počtu návštevníkov Dňa otvorených dverí v pivovare Šariš.

Zdroj a foto: tasr

 

Pozri tiež

Oslávte Medzinárodný deň piva s priateľmi

Milovníci piva majú tento týždeň o dôvod viac vychutnať si svoj obľúbený nápoj. Prvý augustový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *