Pod Pamätníkom SNP je rušno, buduje sa nová korčuliarska dráha

Európske mesto športu 2017  Banská Bystrica nezaháľa. V meste práve v týchto dňoch vzniká priestor na ďalšiu športovú aktivitu.

In-line korčuliarska dráha s dĺžkou takmer pol kilometra by mala byť hotová už tento rok. V parku pod Pamätníkom SNP pribudne nielen nový okruh, ale bude zrekonštruovaný aj chodník, ktorým sa radi prechádzajú tisícky obyvateľov. Investícia vo výške takmer 300 000 eur zahŕňa aj nové odpadkové koše, verejné osvetlenie, vynovený chodník a každý, kto má rád tento park uvíta aj nové lavičky. Mesto by chcelo park v novom šate dať verejnosti ako darček do roku 2017, v ktorom sa Banská Bystrica bude pýšiť titulom Európske mesto športu.

Potešení by mali byť chodci, korčuliari i cyklisti a projekt si nevyžiada žiadnu zelenú obetu. Je navrhnutý tak, aby nedošlo k žiadnemu výrubu stromov. Korčuliarska dráha so šírkou 3 metre bude viesť vnútornou stranou chodníka. Chodník, ktorý viedol stredom parku, sa stane minulosťou a vznikne tak súvislá trávnatá plocha.  Park je kvôli rekonštrukcii dočasne uzavretý, no nepotrvá to dlho – stroje a ľudia pracujú naplno, pokaziť to môže len počasie.

Už dnes bolo vidieť, že bol odvedený veľký kus práce. Po ukončení projektu sa Banská Bystrica zaradí medzi jedno z mála miest, ktoré budú mať populárnu korčuliarsku dráhu priamo v centre mesta. Zhotoviteľ predpokladá, že v prípade priaznivého počasia by trať mohla byť hotová už 12. decembra.

mp

 

Pozri tiež

Martin Turčan: „Sme proti navrhovanému navýšeniu daní v meste, povieme vám aj prečo…“

Hovorí sa, že štátny rozpočet je zákonom roka a čísla v ňom veľa naznačia o tom, ako bude …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *