Podujatia v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici

V spolupráci s art kub 9+ sme verejnosti sprístupnili výstavu obrazov skupiny neprofesionálnych výtvarníkov, ktorá bude sprístupnená do 31. augusta v átriu ŠVK. ART klub 9+ je skupina 9 neprofesionálnych výtvarníkov, ktorí si až v seniorskom veku začali uskutočňovať svoje sny o vlastnej výtvarnej tvorbe.

V roku 2012 – 2018 spolu absolvovali Univerzitu tretieho veku pri Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici v odbore „Kresba – maľba“ pod vedením PhDr. Janky Kožuškovej, PhD. Tam sa sformoval kolektív, ktorý sa rozhodol pokračovať a zdokonaľovať sa ďalej v umeleckom prejave a klasických i moderných výtvarných technikách.

Talent a zanietenosť pre výtvarné umenie sa odráža v ich tvorbe, ktorú prezentujú na kolektívnych i autorských výstavách. Skupinku amatérskych umelcov vedie v súčasnosti akademická maliarka Zdenka Peerová a pravidelne sa stretávajú vo Verejnej knižnici Mikuláča Kováča na Fončorde.Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici a art klub 9+ Vás pozývajú na výstavu výtvarných diel neprofesionálnych výtvarníkov v Átriu ŠVK od 13.7.2020 do 31.8.2020.

V spolupráci s Vojenským historickým ústavom v Bratislave, Vojenským historickým múzeom v Piešťanoch, OZ Spoločnosťou Milana Rastislava Štefánika sme pre Vás pripravili výstavu Milan Rastislav Štefánik – astronóm, vojak, politik. Zároveň máme v ponuke aj bibliografiu tejto významnej osobnosti od 15.7.2020 do 30.9.2020.

Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici, Adriana Barth, foto ilustr. red.

Pozri tiež

Rozhovor so Stankou Škvarkovou: VERÍM, ŽE POD 13 SEKÚND SA DOSTANEM V SPRÁVNY ČAS

Máte za sebou prvú časť letnej sezóny s výbornou bilanciou: 10 behov, 7 víťazstiev, 3 druhé …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *