Policajti obvinili ďalšieho muža, ktorý v okrese Žiar nad Hronom predával drogy

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici obvinil 29-ročného muža z Hliníka nad Hronom z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Obvinený si zaobstarával na presne nezistenom mieste a nezisteným spôsobom omamné a psychotropné látky, ktoré prechovával pre svoju potrebu, ale ich aj predával ďalším osobám. Viacerým mužom zo Žiaru nad Hronom, z Hliníka nad Hronom a z Lehôtky pod Brehmi predal minimálne 14 krát pervitín, 6 krát marihuanu a 8 kusov tabletiek extázy. V piatok (16.11.) vo večerných hodinách, po jeho zadržaní a vykonaní osobnej prehliadky, dobrovoľne vydal látky ktoré boli zaslané na expertízne skúmanie.

Expertíza potvrdila, že ide o pervitín s hmotnosťou  viac ako 13 gramov,  z ktorého možno pripraviť minimálne 166 jednorazových dávok drogy a o marihuanu s hmotnosťou viac ako 11 gramov, pričom z predloženého množstva, by bolo možné pripraviť minimálne 68 jednorazových dávok drogy.

 Obvinený bol v minulosti viackrát súdne trestaný za majetkovú trestnú činnosť. Naposledy bol odsúdený za marenie výkonu úradného rozhodnutia (v septembri 2018) a tohto skutku sa dopustil v podmienke. Obvinený bol po vykonaní procesných úkonov umiestnený do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Sudca okresného súdu v pondelok (19.11.) rozhodol o väzobnom stíhaní obvineného.

TS: Mária Faltániová, foto: KRPZ BB

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci november

V novembri dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala 26 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *