Polícia upozorňuje: Údaje z platobnej karty nikomu neposkytujte!

Podvodníci si vždy nájdu nový spôsob ako od vás získať údaje o vašej platobnej karte, ktoré môžu zneužiť a pripraviť vás tak o financie. Vyšetrovatelia z Trenčína riešia ďalší prípad zneužitia údajov z platobnej karty. Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti. 

Obvineniu z prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty a prečinu podvodu čelí 25-ročný Tomáš z okresu Čadca.

Ten mal podľa polície žiadať prostredníctvom sociálnej siete od 26-ročného muža z Trenčína pod zámienkou vrátenia požičaných peňazí údaje o jeho platobnej karte spolu aj s ochranným kódom karty a dobou jej platnosti. „Následne mal vykonať prostredníctvom internetu neoprávnený prevod finančnej hotovosti vo výške 200 Eur. Tomáš mal poškodenému oznámiť, že došlo k omylu a peniaze mu vráti, no potrebuje ďalšie údaje k inej platobnej karte, nakoľko jeho karta bola už zablokovaná,“ informovala polícia a dodala, že poškodený mu poskytol údaje z platobnej karty jeho matky, ktorá mu dala na to súhlas. Prostredníctvom internetu obvinený vykonal z tejto karty tri prevody v celkovej sume 300 Eur.

Tomášovi za tento skutok v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

„Polícia upozorňuje majiteľov bankomatových kariet, aby svoje údaje z platobnej karty nikomu neposkytovali pokiaľ to nie je nutné. Platobnú kartu urýchlene zablokujte v prípade straty, krádeže alebo podozrenia na zneužitie,“ dodala trenčianska polícia.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj, ilustračné foto pixabay

Pozri tiež

Prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19 v Banskej Bystrici

V Banskej Bystrici sa začal prvý deň skríningového testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. Do piatkového večera …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *