Poškodzovanie cyklochodníka, niektorí motoristi si ho mýlia s parkoviskom

Banskobystričania sa minulý rok dočkali prvej plnohodnotnej cyklotrasy, ktorou sa cyklisti i chodci dostanú z Huštáku, popri Štadióne SNP a plážovom kúpalisku až na koniec ulice THK. Napriek pokutovaniu si ho stále nedisciplinovaní motoristi mýlia s parkoviskom. Informovala o tom Zdenka Marhefková, hovorkyňa primátora mesta Banská Bystrica. 

Chodník pre chodcov a cyklistov bohužiaľ niektorí nedisciplinovaní motoristi využívajú na parkovanie svojich automobilov.

Pred inštaláciou zbáradlia, Foto: OCI BB

Napriek tomu, že mestská polícia vykonala na mieste viacero kontrol a uložila za nelegálne parkovanie niekoľko pokút,  v poškodzovaní cyklochodníka niektorí obyvatelia THK pokračujú aj ďalej,“ 

uviedla Marhefková. Mesto sa snaží situáciu riešiť aj v spolupráci s banskobystrickou Občianskou cykloiniciatívou. Tá využila dotáciu mesta vo výške 1 800 eur a pre zvýšenie bezpečnosti chodcov a cyklistov osadila na mieste 19-metrové zábradlie. Malo zabrániť nelegálnemu parkovaniu vozidiel a poškodzovaniu majetku mesta. Iba pár hodín po osadení ho však vandali demontovali z ešte nezatvrdnutého betónu.

Po vytrhnutí zábradlia, foto: OCI BB

 

„Hoci aj v tejto lokalite evidujeme nedostatok parkovacích miest, s konaním vandalov sa nestotožňujeme. V oblasti statickej dopravy boli v minulých rokoch vybudované desiatky parkovacích miest na Fončorde – na Tulskej i Moskovskej ulici a zo sídlisk sme vytvorením zón so zákazom státia vozidiel nad 5 metrov „vytlačili“ dodávky a nákladné vozidlá,“ 

ozrejmila Marhefková a dodala, že mesto sa parkovacej politike bude intenzívne venovať aj naďalej. Hovorkyňa avizovala, že do doby opätovného osadenia zábradlia na ulici THK bude mesto v spolupráci s MsP zabezpečovať kontrolu dodržiavania zákona o cestnej premávke s dôrazom na paragraf 25, ktorý hovorí o miestach, kde vodič nesmie zastaviť a stáť.

zdroj: TS mesto BB, Foto: OCI BB

Pozri tiež

Banská Bystrica vyhlásila výberové konanie na hlavného architekta mesta

Územné plánovanie, urbanizmus, architektúra a manažérske schopnosti. To sú hlavné atribúty, ktoré by mal mať vedúci …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *