Pozitívna a inšpiratívna propagácia

Návštevníci banskobystrickej plaveckej dvadsaťštyrihodinovky, ktorí v piatok a v sobotu prichádzali do priestorov krytej plavárne na banskobystrické Štiavničky na toto podujatie si už vo vstupnej hale plavárne mohli všimnúť nástenku na ktorej boli farebné fotografie plavcov, ktorí sa na tomto podujatí pokúšali prekonať doterajší rekord štafety z roku 1999, i s popisom ich doterajších športových úspechov.

Nie všetci si to všimli, lebo sa snažili dostať čo najskôr do priestoru bazéna.Tu však určite ich pozornosti neunikol hlúčik ľudí pri štartovom bloku číslo štyri i pohybujúci sa ľudia okolo bazéna ktorí mali na sebe biele tričká. Na ich chrbtovej časti si určite všimli emblém a propagáciu banskobystrickej dvadsaťštyrihodinovky v spojitosti so slovenskými diaľkoplavcami. Uvedé tričká i s propagáciou nášho podujatia si na vlastné náklady dali urobiť v Bratislave a okrem plavcov ktorí sa o rekordný zápis pokúsili ich dostali všetci rodičia a ľudia, ktorí robili servis pre týchto pretekárov. Vedľa štartového bloku číslo štyri bola rovnaká nástenka ako vo vstupnej hale plavárne. Pri nej sa už najmä po prekonaní rekordu  Richarda Nagya na kilometrovej trati, ktorý mal hodnotu 11:08,82 a prekonal ho výkonom 11:06,59 Filip Lányi, reprezentujúci Kúpele Piešťany zhromaždil väčší hlúčik ľudí.

Všetci si mohli nielen o Filipovi ale i každom jednom pretekárovi ktorý na tomto podujatí štartoval prečítať podrobnosti nielen o jeho športových úspechoch ale i o plaveckom klube ktorý reprezentoval a o meste v ktorom tento plavecký klub sídli. A tak sa mohli dozvedieť i to, že 19-ti plavci pochádzali z plaveckých oddielov z Bratislavy, Pezinka, Nových Zámkov, Piešťan, Martina, Ružomberka, Dolného Kubína a Michaloviec. A to vďaka zástupkyni Slovenskej plaveckej federácie a trénerke Miroslave Dubčákovej, ktorej pri jej účasti  v roku 2017 naše podujatie učarovalo. Preto sa rozhodla dať dohromady tím plavcov, ktorý sa pokúsil prekonať rekord štafety z roku 1999, propagovať naše podujatie i spomínanými tričkami  a Banskobystričanom podrobne priblížiť plavecké úspechy plavcov ktorí sa o tento rekord pokúsili. Jej snaha nebola márna. Plavecká reprezentácia slovenských diaľkoplavcov nakoniec utvorila nový rekord, keď za dvadsaťštyri hodín jej účastníci preplávali 112 kilometrov a 15 metrov. Dnes sú už všetci pretekári doma. Tričká ktoré si na pamiatku ich účasti na banskobystrickej dvadsaťštyrihodinovke odniesli im budú pripomínať nielen túto udalosť ale prostredníctvom nich budú bezplatne propagovať naše podujatie vo svojich domovoch a plaveckých oddieloch. Do svojej batožiny si ho určite nezabudla pribaliť i najlepšia slovenská diaľkoplavkyňa Karolína Balážiková-Dubčáková, ktorá už v nedeľu odletela do Spojených štátov kde ju okrem plaveckých, čakajú i študijné povinnosti.

Jožo Ivan, foto: redakčné mp

Pozri tiež

Úspešne doplávané

Plavecká 24-hodinovka patrí k najobľúbenejším športovým podujatiam, ktoré sa konajú vždy tesne po vianočných sviatkoch. Počas …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *