Pozor, cez sviatky sa zmení termín vyplácania dôchodkov

Sociálna poisťovňa upozorňuje dôchodcov, že počas nadchádzajúcich vianočných a novoročných sviatkov sa zmenia výplatné termíny dôchodkov.

Poberatelia dôchodkov, ktorí dostávajú dôchodkové dávky v hotovosti prostredníctvom pošty s výplatným termínom 24. december 2016, dostanú dôchodky vyplatené v predstihu o deň skôr – 23. decembra 2016. Tým, ktorí dostávajú dôchodky s výplatným termínom 24. deň v mesiaci na bankové účty, budú decembrové dôchodky poukázané na účet 22. decembra 2016.

Poberateľom dôchodkových dávok s výplatným termínom 6. januára 2017 budú dôchodky v hotovosti prostredníctvom pošty vyplatené v predstihu – 5. januára 2017. Dôchodkové dávky s výplatným termínom 2. januára 2017 budú na bankové účty poukázané už 30. decembra 2016 a dávky s výplatným termínom 6. a 8. januára 2017, budú na bankové účty poukázané 5. januára 2017.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Účastníci odboja a vdovy i vdovci po nich dostanú vyšší príspevok

Dôchodcovia, účastníci národného boja za oslobodenie, ako aj vdovy a vdovci po týchto osobách, ak sa im …

Jeden komentár

  1. vsetko pekne reci moja mama ma vyplatny termin 22 decembra a neobdrzala do 23 nic volali sme na postu kde nam oznamili ze na jej meno neboli poukazane ziadne financne prostriedky touto cestou sa za svoju matku ktora ma uz 80 rokov a ma to stastie zesom tu este ja kto sa o nu vie postarat kde sa nachadza jej dochodok a ako pruzne bude socialna poistovna reagovat na vzniknutu situaciu vopacnom pripade budem musiet pristupit k raznejsim opatreniam

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *