Pozvánka – Čakáte bábätko? Na konferencii pôrodných asistentiek získate cenné rady

Počas tehotenstva a pôrodu sprevádzajú budúce mamičky mnohé otázky. Vyznať sa v spleti dobre mienených rád je niekedy náročné, a preto je dobré obrátiť sa na odborníkov, ktorí majú dostatok skúseností a odborných rád. Dobrou príležitosťou na zodpovedanie otázok bude počas konferencie pôrodných asistentiek, ktorá sa koná už v pondelok v Banskej Bystrici. Na podujatí, ktoré je určené výlučne pre pôrodné asistentky, študentky pôrodnej asistencie a zdravotné sestry, pripravili organizátori špeciálny sprievodný program, ktorého sa môžu zúčastniť aj všetky súčasné i budúce mamičky.

Vedecká konferencia Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek bude v priestoroch hotela Dixon prebiehať od pondelka 25. novembra. Zúčastnení zdravotníci na nej budú môcť získavať nové odborné informácie a zdieľať svoje skúsenosti z praxe s odborníkmi z celého Slovenska i zahraničia.

Súbežne s konferenciou pripravili organizátori aj krátky sprievodný verejný program pre budúce mamičky. Práve tu sa môžu ženy, ktoré plánujú tehotenstvo, tehotné ženy i maminy dozvedieť veľa nových a cenných informácií z oblasti tehotenstva, pôrodu a starostlivosti o novorodencov.

Rozhodli sme sa využiť prítomnosť viacerých odborníkov na konferencii, a preto sme 25.11.2019 od 13:30 pripravili priestor aj na krátke prezentácie a rozhovory na témy, ktorých sa môžu zúčastniť súčasné a budúce mamičky. Tento blok sme nazvali „Ženy v centre záujmu pôrodných asistentiek“ a účastníčky sa tu napríklad dozvedia, aký význam má príprava na pôrod pod dohľadom odborného garanta, kto je pôrodná asistentka, ako prebieha cvičenie mamičiek s detičkami, ako deťom prospieva plávanie, či ako dosiahnuť lepší spánok bábätiek. Touto cestou by som chcela pozvať tehotné ženy i čerstvé mamičky, aby prišli v spomínanom čase do hotelového salónika medzi nás, využili prítomnosť odborníkov a pýtali sa na všetko, čo ich zaujíma. K dispozícii budú odborníci z rôznych oblastí, preto verím, že každá mamina odíde bohatšia o cenné rady a informácie,

hovorí Elena Drapáčová, pôrodná asistentka a členka organizačného výboru.

Verejná časť programu pre mamičky s názvom Ženy v centre záujmu pôrodných asistentiek bude prebiehať v pondelok 25.11.2019 od 13:30 hod. v salóniku hotela Dixon. Vstup je bezplatný.

zdroj a foto: TS Andrea Majerová, Black Apple s.r.o.

Pozri tiež

Dopravná situácia v okrese Banská Bystrica v mesiaci november

V novembri dopravná polícia v Banskej Bystrici zaevidovala 26 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *