Pozvánka: DIVADELNÁ CHALUPKA 2020

Združenie SOS v Banskej Bystrici v spolupráci s Mestom Brezno, Divadelným súborom J. Chalupku mesta Brezno pripravilo už 16. ročník inšpiratívneho festivalu s medzinárodnou účasťou DIVADELNÁ CHALUPKA 2020.

V tomto ročníku sa predstaví osem divadelných súborov v šestnástich predstaveniach a bude účinkovať takmer stovka neprofesionálnych a profesionálnych hercov.

Festival DIVADELNÁ CHALUPKA 2020 sa začne stredu 16. septembra 2020. V dopoludňajších hodinách sa pre stredoškolákmi predstaví v synagóge Divadlo mladých Tribunalis z Liptovského Mikuláša s autorskou inscenáciou TRIEDNICKÁ. Domáci DS J. Chalupku mesta Brezno zahrá pre mladé publikum komédiu podľa hry P. Karvaša NEBO – PEKLO. Hlavné večerné predstavenia sa budú netradične konať v breznianskej synagóge. O 17.00 a 19.30 sa predstaví novo vzniknuté Divadlo D35 pri Združení SOS s komédiou TO ZAS BUDE REČÍ.

Vo štvrtok vyrazí na cesty za detským divákom do Závadky n. Hronom a Polomky Teatro Neline s inscenáciou JA SOM INNA. Breznianske deti sa pobavia na inscenácii BAČOV POMOCNÍK v podaní hercov z Divadla Ramagu zo Spišskej Starej Vsi. Toto divadlo o 17. hodine pobaví aj dospelé publikum v inscenácii podľa Shakespearovej komédie VEĽA KRIKU PRE NIČ. V sále MsDK v Brezne o 19.30 zahrajú členovia Divadla Hugo z Pruského komédiu slovenskej autorky A. Krúpovej MANGALICE. O pol hodinu skôr sa v neďalekej Podbrezovej predstaví DSJCH s hrou NEBO-PEKLO.

V piatok bude na svojej divadelnej púti pokračovať Teatro Neline v Čiernom Balogu a do Brezna zavíta Potulné dividlo J+T z Medzibrodu. Dopoludnia zahrajú pre mládež svoje LEGENDU (JÁNOŠIKOWU?) a popoludní sa v rámci outdoorového podujatia POPOLUDNIE S ČIERNOU OVCOU (maskot festivalu) s komédiou TÁRAČKY.

Zlatým klincom festivalu bude vystúpenie brnianského Divadla Komediograf s komédiou L. Baláka MANŽELSTVO V KOCKE. Pod hlavičkou tohto divadla vystúpi krstná mama festivalu ZUZANA KRONEROVÁ a OLDŘICH NAVRÁTIL.

Pozývame Vás teda od 16. septembra do 19. septembra 2020 do Brezna a jeho okolia na inšpiratívny festival DIVADELNÁ CHALUPKA 2020.

TS Stredoslovenské osvetové stredisko, Maroš Krajčovič

Pozri tiež

Do obnovy fasády Thurzovho domu investuje Banskobystrický kraj viac ako pol milióna eur

Jedinečná fasáda Thurzovho domu na námestí v Banskej Bystrici sa po desaťročiach dočká patričnej a odbornej obnovy. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *