Pozvánka: Festival FUBABY 2019

Vážení priaznivci festivalu FUBABY 2019 a Banskej Bystrice, ďakujeme a tešíme sa zo záujmu o blížiace sa vyvrcholenie príprav festivalu pod otvoreným nebom – v uliciach mesta a tiež v Areáli Múzea SNP, pod Pamätníkom SNP, na námestí SNP a na nádvorí historickej Radnice.

Festival pripravujeme celý rok a záver je vždy najväčšmi napätý, predovšetkým kvôli počasiu. Banskej Bystrici zatiaľ stále chýba krytý veľkokapacitný priestor pre podobné podujatia a kvalita tých, ktoré sú v našom meste k dispozícii, je po skúsenostiach veľmi málo dostačujúca.

Záleží nám na kvalite zážitku, radosti aj zdraví všetkých divákov aj účinkujúcich, avšak vzhľadom na najbližší vývoj počasia na obdobie konania FUBABY2019 – kedy je hlásené nádherné teplé počasie, no s viac ako 50% pravdepodobnosťou búrok a lejakov a to najmä v popoludňajších a večerných hodinách, sme sa rozhodli zabezpečiť tzv. – MOKRÝ VARIANT – teda strechu nad hlavou a bezpečnosť veľkého množstva elektrických a elektronických zariadení.

PRESÚVAME CELÉ DIANIE DVOCH NAJNABITEJŠÍCH festivalových dní a VEĽKÝCH KONCERTOV s bohatým SPRIEVODNÝM PROGRAMOM do náhradných, bezpečných a dostupných možností, do uzatvorených priestorov AULY SZU –Bernolákova 8, Banská Bystrica, časť Radvaň.

Všetky MENŠIE, KOMORNÉ PRODUKCIE a sprievodné podujatia a koncerty presunieme podľa vývoja počasia do adekvátne veľkých sál, aj počtom sedadiel,  spolupracujúcich inštitúcií  – kinosála Pamätníka SNP, Župná sála a vestibul Štátnej vedeckej knižnice na Lazovnej ulici, EUROPA SC – centrálny priestor medzi výťahmi.

Váš zážitok, zdravie, kvalita podujatí, komfort a bezpečnosť sú pre nás prioritou!

Je nám zároveň veľmi ľúto, že takto dochádza k výraznému obmedzeniu KAPACITY – takže odporúčame zakúpiť vstupenky v predstihu a zrejme čím skôr.

Ospravedlňujeme sa tiež za korekcie programu, ktoré si kroky pre zabezpečenie profesionálneho výsledku vyžiadali – sledujte prosím naše stránky – www.fubaby.sk, www.maxiticket.sk, www.ticketportal.sk a sociálne siete – Facebook, Instagram – fubaby.

Zároveň nás veľmi teší, že sme pre vás mohli tieto podmienky v tak náročnom a skrátenom termíne zabezpečiť a priniesť do nášho mesta pre vás naozaj mimoriadnu zostavu umelcov z celej Európy.

Dávame do pozornosti súťaže o ceny, ktoré vám určite prinesú veľa radosti aj zábavy a tešíme sa na spoločné stretnutia počas 8. ročníka multižánrového festivalu FUBABY.

VŠETKY PODROBNOSTI O ZMENÁCH SA BUDEME SNAŽIŤ KOMUNIKOVAŤ NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH A TIEŽ NA PROGRAMOVÝCH INFORMAČNÝCH VEĽKOPLOŠNÝCH PLACHTÁCH NA PÓDIU,  NA NÁMESTÍ SNP, POČAS CELÉHO TRVANIA FESTIVALU.

TS – Nikola Pivarčeková – FUBABY,  foto: mp

Pozri tiež

Pozvánka: Bystrická hodinka

Pozývame do Národného domu na prednášku so Svetozárom Dluholuckým a Vladimírom Sklenkom na tému Slovenka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *