Pozvánka: Hudobná GLOSA Igora Šimega a hostí

Obľúbené kultúrne podujatie v meste pod Urpínom „Hudobná Glosa Igora Šimega“ pokračuje v piatok 29. marca v Národnom Dome o 19-tej hodine. Obohatením podujatia okrem hostiteľa Igora Šimega na 65. Hudobnej Glose budú hostia ako slovenská herečka a moderátorka Katarína Brychtová, akordeónové trio THE BUTTONS a Marek Kutnár. 

Milovníci umenia sa môžu tešiť na hudobné soaré, horúce kreslo a zaujímavých hostí.

KATARÍNA BRYCHTOVÁ – slovenská herečka a moderátorka. Skôr, než sa stala moderátorkou a filmovou herečkou, hrala v mnohých divadlách: Slovenské Národné Divadlo, Radošinské naivné divadlo, Divadlo Astorka. Jej prvý hraný film bol Sila lásky z roku 1990.

Prvýkrát mohli diváci počuť jej hlas v rádiu Twist, odkiaľ putovali jej kroky do televízie JOJ, kde moderovala Raňajojky a dlhodobo mimoriadne úspešný projekt POŠTA PRE TEBA (2004), o ktorej napísala aj knihu. Vyštudovala tiež sociálnu prácu a má vyštudovanú VŠMU. Venuje sa aj dabingu, najznámejšia postava, ktorej prepožičala hlas, je Rachel zo seriálu Priatelia.

Hrala vo viacerých televíznych inscenáciách, účinkuje pravidelne v TV reláciách, intenzívne sa angažuje v charitatívnych aktivitách, píše knihy a je toho oveľa viac – dokonca pôsobí aj na divadelných doskách s legendami slovenského dámskeho umeleckého sveta v hre – Klimaktérium.

THE BUTTONS – Akordeónové trio založili v januári roku 2018 traja dlhoroční kamaráti Filip Urda (I. akordeón), Ján Gonda (II. akordeón) a Dominik Frčka (III. akordeón) – študovaní umelci, absolventi Konzervatória v Banskej Bystrici a Akadémie umení v Banskej Bystrici. Venujú sa tiež sólovej interpretácii klasickej hudby, jazzu, folklóru a inému.

Súčasná pestrá rôznorodosť hudobných štýlov, najmä v elektronickej hudbe, obohacuje aj ich repertoár. Obsahuje nielen klasické kompozície slovenských či poľských autorov, ale aj vlastné kompozície voľného žánru, akým je napríklad „House“, preto svojej hudobnej produkcii nekladú medze a snažia sa využiť všetky dostupné možnosti, aké súčasná doba akordeónovej interpretácii ponúka.

Spolupracujú s mnohými inými zoskupeniami a sú otvorení všetkým novým výzvam.

IGOR ŠIMEG – spevák, herec, režisér – hostiteľ – v aktuálnom čase pohrúžený tiež v prípravách JÚNOVÉHO 8. ročníka najväčšieho tradičného multižánrového festivalu umenia a dizajnu – FUBABY 2019.
Okrem toho stihol zarecitovať v rámci Svetového dňa poézie. Pravidelne hráva v bratislavských divadlách Nová scéna a RedCat Cabaret, hosťuje v operete Gróf Luxemburg divadla Colorato, pôsobí na hudobnej fakulte Akadémie umení BB, pripravuje dve MÁJOVÉ premiéry – operu Čarovná flauta a muzikálovú show – JUBOX, koncert pánskej speváckej skupiny TRJOF, s Petrom Makranským a Dáriusom Kočim pripravuje APRÍLOVÝ koncert s krstom CD MOSTY so šansónmi Pala Janíčka a Petra Vala a tiež spolupracuje so slovenskými televíziami.

Vstupenky sa dajú zakúpiť na www.narodnydom.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *