Pozvánka do hudobného átria aj počas leta

Pocta hudobným legendám, ktorých výročia si v roku 2020 pripomíname: THE BEATLES, JOHN LENNON, THE DOORS, ERIC CLAPTON, PETER GABRIEL, B. B. KING, JANIS JOPLIN, JIMI HENDRIX, RAY CHARLES, EDITH PIAF, BILLIE HOLIDAY a ďalší.

Rok 2020 je vzácnym stretnutím výročí množstva kľúčových osobností hudobnej scény, ktoré ovplyvnili ďalšie generácie muzikantov. Pozornosť hudobnej verejnosti sa upriamuje najmä na 60. výročie založenia skupiny THE BEATLES, 80. výročie narodenia a 40. výročie úmrtia JOHNA LENNONA, 75. výročie narodenia ERICA CLAPTONA, 70. výročie narodenia britského hudobníka PETERA GABRIELA, 95. výročie narodenia a 5. výročie úmrtia bluesového gitaristu a speváka B. B. KINGA, 90. výročie narodenia rythm and bluesového speváka a klaviristu RAY CHARLESA, 105. výročia narodení francúzskej šansoniérky EDITH PIAF a jazzovej speváčky s dojemným hlasom BILLIE HOLIDAY, ale aj  50. Výročia úmrtí členov zo smutne presláveného Klubu 27 JANIS JOPLIN a JIMIHO HENDRIXA, ako aj mnohých ďalších.

Tvorbu spomínaných osobností si v tomto roku priebežne pripomíname prostredníctvom tematických podujatí Hudobného átria. Aj keď pandémia na istý čas prerušila naše pravidelné návraty k tvorbe hudobných legiend,  v rôznych formách sa k nim postupne vrátime. Za zmienku stojí ponuka vynikajúcich koncertných a filmových dokumentov z audiovizuálneho fondu Hudobného átria, ku ktorých zhliadnutiu Vás pozývame v priebehu leta s možnosťou vlastného výberu projekcií z našej ponuky.

PERKUSIE – DOTYK S HUDBOU

Objavujte pestrosť zvukov a harmónií etnických perkusijných a rytmických nástrojov. Individuálnym návštevníkom sú perkusie voľne k dispozícií v rámci otváracích hodín. Pre organizované skupiny ponúkame prezentáciu etnických nástrojov s rytmickým workshopom v dohodnutých termínoch.

V Letnej čitárni v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici, ktorú otvárame v stredu 1. júla 2020 o 11.00 h. sú okrem dennej tlače a príjemného posedenia pod lipami pripravené viaceré zaujímavé aktivity pre rodiny s deťmi.

Viac informácií nájdete na uvedenej stránke: https://www.svkbb.eu/podujatia/prazdninove-stredy-v-kniznici-a-

Dovoľujeme si Vás taktiež pozvať na finisáž výstavy Igor Faško: Labyrinty (maľba a plastika) v piatok 10. júla 2020 o 16.30 h v Galérii v podkroví v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici

Zdroj a foto:  Hudobné átrium – nádvorie ŠVK, Ingrid Guzmická, Adriana Barth

Pozri tiež

Výsledky testovania počas víkendu obyvateľov Banskej Bystrice na ochorenie COVID-19

V Banskej Bystrici sa počas víkendu v mobilných odberných miestach dalo otestovať 29 053 ľudí. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *