Pozvánka na 6. ročník Charitatívneho Mikulášskeho behu

V  meste pod Urpínom sa aj tento rok 7. decembra uskutoční 6. ročník charitatívneho Mikuláškeho behu.

Ako prezradili organizátori podujatia ich cieľom  je vyzbierať prostriedky a zlepšiť bežné dni pre pacientov s rôznymi ochoreniami.Tento rok spolupracujú s o.z. Neónka, ktoré sa venuje zlepšovaniu podmienok života detí s chronickými ochoreniami, tento rok to bude skupinka  detských pacientov s diagnózou cystickej fibrózy. Cieľ je vyzbierať peniaze na inhalátory pre 5 detičiek do 2 rokov.

Táto zákerná diagnóza neumožňuje detičkám dostatočne sa nadýchnuť a pre nás zdravých je to nepredstaviteľné, že nám niekto bráni tomu najjednoduchšiemu prejavu života. Prvé tri roky  podporili o. z  Viktorky, ženy s onkologickými ochoreniami a vďaka zapojeným účastníkom behu sa vyzbieralo takmer 2000,-eur v Banskej Bystrici.  Do behu sa jeden rok zapojila aj známa moderátorka Adela Banášová.

Ďaľšie roky  sa venovali o.z. Svetielko nádeje, kde sa podarilo vyzbierať takmer 1800 eur.

Tentokrát v zložení o.z. Crazy WoMen Active Planet  a športové centrum Active Planet Outdoor centrum v B. Bystrici a na Mýte pod Ďumbierom, v spolupráci s ESC Banská Bystrica, Lions, firme Siklienka, BB Expo, Mestom Banská Bystrica, Štátnymi lesmi SR, o. z. Labrador, Tiffany, LIDL,  Lara Bags, Omron, MR Diagnostic, Galvex, Ultimove, SAD, Koliba Oždany, zdravotná poistovňa Dôvera, DRU,  Masarykov Dvor …. plánujú  podporiť www.smeneonky.sk.

Registrácia  beží  na webe – pre zjednodušenie vydanie  štartových  čísiel a mikulášskeho oblečenia pobeží tesne pred podujatím.  Aj počas otváracích hodín predajne Active Planet, 29.augusta č.3 B.Bystrica   Po-Pia od 10.0 0- 18.00 hod. – tesne týždeň pred podujatím od 3.12.2019. Termín bude na facebooku upresnený, podľa dodania 170 „mikulášskych dresov.“

V štartovom balíčku obdržia účastníci  za 10 Eur oblečenie Mikuláš (je 3 dielne), ktoré je  darčekom, no hlavne  pretekárskym outfitom a štartovné číslo. Každý účastník ešte dostane účastnícky balíček od našich partnerov.

Štartovný poplatok vo výške 10 Eur môžete uhradiť osobne v predajni ACTIVE PLANET, ďalšia možnosť je prevodom na účet usporiadateľa Crazy WoMan – IBAN SK20 0900 00000051 52549724 . Zároveň po registrácii získate prístup do Vášho profilu, kde sa dá jednoducho platiť bankovou kartou. A ešte je možné samozrejme všetko vyriešiť aj pred samotným štartom na mieste.

PROGRAM SOBOTA 7.12.2019

12.30 hod. začiatok registrácie v ESC pri hlavnom vstupe od námestia -info o činnosti o.z. Neonka a o.z Crazy WoMen-folklórna hudba Pokošovci

  • 15.00 hod. kultúrny program folklórny súbor URPÍN a folklórny súbor Partizán pred ESC

16.00 hod. slávnostné zahájenie -príbeh o.z. NEONKA a jej členov, privítanie partnerov a bohatá tombola

16.25 tématická rozcvička

16.30 ŠTART

17.00  občerstvenie v cieli, baličky od partnerov a spoločná fotka účastníkov podujatia na Námestí SNP

INFO pre pretekárov

Ako Mikuláš prídete pred ESC v sobotu 7.12.2019 do ESC v B. Bystrici o 16.00 hod  a samozrejme doneste si obdržané štartovné číslo. Cena štartovného balíčka je vždy 10 Eur, žiadne zľavy a skupinové štartovné organizátor neposkytuje. Po oficiálnom úvode vybehneme na krátku trasu necelý kilometer, naše preteky budú mať mnoho víťazov. V cieli nás bude čakať super čaj od partnerov Lions B. Bystrica a skvelá polievočka od majstra kuchára p. Kulhányho a jeho Tiffany teamu.

Verím, že každý nájde kamaráta, ktorého už dávno nevidel a strávime pekné chvíle s priateľmi a rodinami v predvianočnom čase.

Ved sedieť doma N E S T A Č Í !!!
Active Planet, foto: mp

Pozri tiež

Mesto chce poznať názory laickej aj odbornej verejnosti na sociálne služby v Banskej Bystrici

Samospráva v súčasnosti pracuje na spracovaní nového Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Banská Bystrica na obdobie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *