Pozvánka na besedu so spisovateľom Martinom Kubušom: 22 dier v rodnej zemi

Cyklus Stretnutie s minulosťou tentokrát ponúkne moderovanú besedu so spisovateľom a pedagógom Martinom Kubušom. Návštevníkov prostredníctvom svojho najnovšieho románu a jeho hlavného hrdinu prevedie vlakovými tunelmi od Banskej Bystrice až do Dolnej Štubne. Podujatie sa uskutoční v Thurzovom dome už v stredu 27.10.2021 o 17:00 hod.

Stretnutia s minulosťou v Thurzovom dome predstavia román banskobystrického autora a prekladateľa, ktorý zachytáva históriu budovania železnice medzi Banskou Bystricou a Dolnou Štubňou.

„Martin Kubuš je nielen pedagógom UMB, ale aj zaujímavým autorom, ktorý v knihe Dvadsaťdva dier v rodnej zemi prepája historické udalosti s modernými literárnymi prvkami. Už v stredu predstaví svoj román a predovšetkým hlavnú inšpiráciu diela. Veríme, že našich priaznivcov táto téma zaujme a prídu si vypočuť zaujímavú besedu, tentokrát výnimočne aj so živým hudobným hosťom, ktorým bude kapela 220V“,

uviedol riaditeľ Stredoslovenského múzea Marcel Pecník.

Martin Kubuš pôsobí aktuálne ako odborný asistent na Katedre anglistiky a amerikanistiky Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela. Napísal dva romány – Ani ryba, asi rak a Dvadsaťdva dier v rodnej zemi, ako aj detskú modlitebnú knižku Lampášik.

V novembri ponúknu Stretnutia s minulosťou ďalšiu zaujímavú tému. Prinesie besedu v nadväznosti na výstavu insitného umenia z Kovačice o živote dolnozemských Slovákov. Podujatie sa bude konať 24.11.2021 o 17:00 hod. v Thurzovom dome.

TS Stredoslovenské múzeum, Kristína Hatarová, foto ssm

Pozri tiež

Slovenská republika potrebuje užšiu spoluprácu s ázijskými krajinami

„Posledné desaťročia sa vyznačujú postupným presunom geopolitického a ekonomického ťažiska svetovej politiky do indicko–pacifického regiónu. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *