Pozvánka na Sviatok hudby 2018

Hudobné átrium Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici, Literárne a hudobné múzeum a Alliance Française v Banskej Bystrici Vás pozývajú na sériu hudobných podujatí v rámci VII. ročníka celoslovenského projektu Sviatok hudby 2018. vo štvrtok 21.6.2018 od  10:00 – 21:00 h. v Hudobnom átriu ŠVK, Nádvorie Márie Terézie.

Už po siedmykrát sa zapájame do celoslovenského projektu „Sviatok hudby“, ktorého iniciátorom je Hudobné centrum v Bratislave. Sériou hudobných podujatí opäť prispejeme k medzinárodne akceptovanému Fête de la Musique, ktorý bol po prvýkrát vyhlásený vo Francúzsku v roku 1982. Od roku 2012 má tradíciu aj na Slovensku. Spočiatku pod názvom Noc hudby, každý tretí júnový piatok, podujatie vyhlasovalo Hudobné centrum v Bratislave. Od roku 2017 naň nadväzuje Sviatok hudby oslavou hudby 21. júna, presne v deň celosvetovo uznávaného dátumu hudobného festivalu Fête de la Musique.

Oslávte spoločne s nami SVIATOK HUDBY 2018 a zažite priamy „dotyk“ s hudbou počas DŇA OTVORENÝCH DVERÍ HUDOBNÉHO ÁTRIA, využite voľný vstup do expozície Literárneho a hudobného múzea ĽUDOVÉ HUDOBNÉ NÁSTROJE NA SLOVENSKU, zapojte sa do predaja – výmeny – darovania zvukových nosičov (LP, CD, DVD…), hudobných  nástrojov, nôt a rôznych druhov dokumentov s hudobnou tematikou, staňte súčasťou VII. HUDOBNEJ BURZY a MUZICÍROVANIA NA NÁDVORÍ od 16:00 h. – 21:00 h.

Zapojte sa do hudobnej burzy: ak máte záujem stať sa „burzovníkmi“ na jedno popoludnie a byť zároveň súčasťou muzicírovania na zelenom nádvorí, prihláste sa na: hudobneatrium@svkbb.eu .

TS: Ingrid Guzmická, ilustračné foto: redakčné

Pozri tiež

Marcové podujatia Hudobného átria

Vážení milovníci hudby, prijmite pozvanie na marcové podujatia Hudobného átria: 12.03.2019  16:00 hod. Gioachino Rossini: …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *