Pozvánka na výstavu Adrieny Kutakovej

Pozývame Vás na výstavu skvelej výtvarníčky – keramičky,  Adrieny   K U T AK O V E J do Galérie na Tehelnej ulici vo Zvolene – Park zabudnutých susedov, ktorá bude vo štvrtok 16.8.2018  o  17.00 hod.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Adriena Kutaková

Vystavovala v Čechách, Maďarsku, Poľsku, Taliansku, Nemecku. Tvorila na viacerých medzinárodných synpoziách na Slovensku a Maďarsku. Bola vystavujúcou umelkyňou na viacerých medzinárodných Biennalé keramiky v Japonsku, Egypte a Maďarsku. Zúčastnila sa 84 výstav z toho 24 samostatných. Posledná významná zahraničná výstava bola predvlani v Paríži v Louvre. Vo Zvolene to bude 25.samostatná výstava.

Vyznanie

Keď som si zvolila túto profesiu, nadchli ma takmer neobmedzené možnosti, ktoré sa ukrývali v hline,najmä obrovské bohatstvo foriem a farieb. Pri rozhodovaní o tom, koľko využiť z tohto nepreberného množstva zázrakov pri realizácií toho – ktorého diela, ešte i dnes musím pristupovať s veľkou dávkou sebadisciplíny. Zo skúseností viem, že ak sa narába s hlinou potrebnou láskou, človek jej prostredníctvom všetko dokáže vyjadriť a vie premeniť vlastné myšlienky na hmatateľné dielo. Považujem za dôležité, aby som do diel vniesla harmóniu tvaru a farieb, ale i dynamičnosť spôsobenú fascinujúcim materiálom ako je hlina.

Výsledkom mnou používanej techniky – americkej raku, ale aj iných pokusných technológií môže byť ohromujúca, nádherná kavalkáda foriem a farieb. Vďaka týmto postupom sa mi darí docieliť, že každé z mojich vytvorených diel je tajomstvom, v ktorom magická sila zeme a ohňa spolu s inšpiráciou splodia zázrak – KERAMICKÉ DIELO.

Jožo Klement

Pozri tiež

SVOJE OBRAZY PRVÝKRÁT NA SLOVENSKU PREDSTAVIL VADYM SHAMANOV

Vo Fashion Point Café sa konala výstava prešpikovaná džezom a ukrajinskými pochúťkami   Ukrajinski výtvarníci …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *