Pozvánka: Príbehy hudobných legiend

Vážení milovníci hudby, prijmite pozvanie Hudobného átria ŠVK na februárové hudobné podujatia.

  • 1. – 28. február  2019

PRÍBEHY HUDOBNÝCH LEGIEND

Pocta velikánom hudby. Prehliadka hraných životopisných filmov o nežijúcich hudobných legendách,  ktoré ovplyvnili generácie muzikantov. Tradične, každú stredu v mesiaci Vám premietneme  zaujímavý životný príbeh  nezabudnuteľnej hudobnej osobnosti.

Projekcie

  • 6.2.2019  16:00 h  JAMES BROWN: Get On Up

2014, 139 min., blu-ray, dabing

Get On Up je jednou z najslávnejších piesní Jamesa Browna, ale zároveň aj silným životným príbehom rythm and bluesového speváka.  Film odhaľuje neľahké detstvo Jamesa Browna v období hospodárskej krízy, odlúčenie od rodičov, pobyt v polepšovni. Predstavuje Jamesa ako človeka, ktorého svojráznosť má hlboké korene v minulosti. ktorý sa odkláňal od zaužívaných spoločenských noriem, ale aj hudobných smerovaní.

  • 13.2.2019  16:00 h  RAY CHARLES: Ray 

2004, 152 min., dabing

Filmová lahôdka o dramatickom životnom príbehu, vzostupoch a pádoch, bolesti a osobných tragédiách, hudobného velikána Raya Charlesa. Vývoj  jeho hudobných štýlov – jazz, rhytm & blues, rock & roll, gospel, country & western, je súhrnom inšpiratívnej cesty génia, ktorý svetu daroval nový pohľad na spôsob vnímania hudby.  Film bol ocenený Oscarmi, Zlatými glóbusmi a ďalšími cenami.

  • 20.2.2019  16:00 h. EDITH PIAF

2007, 140 min., dabing

Film o svetoznámej francúzskej šansoniérke. Život Edith Piaf bol bojom o hudbu, prežitie a lásku. Narodila sa na chodníku, vyrastala v nevestinci, zarábala si pouličným spevom a napriek tomu sa stala slávnou. Vďaka silnej vôli a neobyčajnému nadaniu sa vysporiadala  s tragickým osudom a jej detský sen sa stal skutočnosťou.. Nechcela dať svetu šancu na ňu zabudnúť:  „Raz budem bohatá, budem mať biele fáro a čierneho šoféra. Veľkí umelci nepatria iba jednej generácií, zostávajú tu natrvalo.“ Film zožal obrovský úspech na prestížnom hudobnom festivale Berlinale. V hlavnej úlohe sa zaskvela Marion Cotillard.

  • 27.2.2019  16:00 h JIMI HENDRIX: Hvězda stoupá vzhůru

2013, 118 min., blu-ray, dabing

Jimi Hendrix, ako jeden z najuznávanejších, najoriginálnejších a najvplyvnejších muzikantov 20. storočia, objavil netušené možnosti elektrickej gitary a stal sa priekopníkom nového hudobného efektu. Film vykresľuje príbeh amerického gitaristu, ktorý cibrí svoj hudobný talent a rieši zložité vzťahy na ceste ku sláve.  Film „Jimi: Hvězda stoupá vzhůru“ natočil režisér John Ridley a ponúka vysoko hodnotený herecký výkon André Benjamina v úlohe Jimiho Hendrixa.

VSTUP VOĽNÝ!

Projekcie sú súčasťou audiovizuálnej výstavy PRÍBEHY HUDOBNÝCH LEGIEND – prehliadky hraných životopisných filmov o hudobných legendách, doplnenej zaujímavými tematickými publikáciami, hudobnými nahrávkami a hudobninami s možnosťou prehratia na klavíri. Podujatie je prístupné počas otváracích hodín a potrvá do 28.2.2019.

Pre organizované skupiny ponúkame výber projekcií v dohodnutých termínoch. Kontaktujte:

Zdroj a foto: TS Hudobné átrium – nádvorie ŠVK

Pozri tiež

V roku 2020 kraj investuje 58 037 000 eur do rekonštrukcie ciest, zariadení sociálnych služieb, stredných škôl či obnovy kultúrnych pamiatok

Aj v roku 2020 sú pre Banskobystrický samosprávny kraj prioritou bezpečnejšie cesty, kvalitnejšie sociálne služby …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *