Pozvánka do Slovenského banského múzea na letnú ponuku podujatí

Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici si pre návštevníkov pripravilo v júli a auguste 2019 bohatú ponuku podujatí a výstav.

V Dielničke v Kammerhofe sa v termíne: 16.-20., 23.-27. júla a 6.-10., 13.-17. augusta uskutočnia Letné tvorivé dielne pre malé aj veľké deti a to vždy od 9:30 do 15:30 hod. Následne sa Dielničky zmenia na miesto environmentálnej burzy známejšej pod značkou Haraburdy alebo bazár (ne)potrebných vecí.

Expozícia Baníctvo na Slovensku- Kammerhof ponúkne vždy v stredu a sobotu o 14:00 hod.  program (rozprávku) pre rodiny s deťmi pod názvom KAMMERHOF DEŤOM. Geobádateľňa v Mineralogickej expozícii ponúkne svoje aktivity pre malých i veľkých bádateľov vždy v stredu o 13:00 hod.

V priestoroch Nového zámku sa 13. júla a 3. augusta uskutoční podujatie Noci z Nového zámku, ktoré ponúkne prehliadku zámku od 17:00 do 22:00 hod.

Špeciálna letná ponuka je pripravená aj v Expozícii  uhoľného baníctva na Slovensku, Handlová. Počas ,,Prázdninových štvrtkov,, bude možné si vyskúšať vyšívanie, háčkovanie a iné ručné práce, ,,Prázdninové utorky,, zavedú deti do rozprávkového sveta a Letné tvorivé dielne v Ekodielničke do sveta maľovania, či plstenia.

Letná turistická sezóna sa bude niesť aj v znamení výstav. V ponuke je ich hneď niekoľko. Výstava Príbeh značky PLETA bude v Starom zámku prístupná od 19. júla. Mineralogická expozícia- Berggericht ponúkne počas leta 3 výstavy: Pozdrav mestu kultúry Banská Štiavnica 2019, Prázdniny na Klingeri a Paralely Banskej Štiavnice a Lavrionu. Galéria Jozefa Kollára ponúkne výstavu ilustrácií zo série TOTO! je Kabinet ilustrácie IX.- Jozef Cesnak a Marián Oravec, výstava zo série ,,Zlaté časy,, v Priestore oslobodeného času.

TS: Petra Páchniková, ilustračné foto: Mestská kultúra v Banskej Štiavnici

Pozri tiež

Knižnica na ceste k čitateľom

Banská Štiavnica, tajchy a leňošenie s dobrou knihou patria odjakživa k sebe.  Aj preto sa počas roku, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *