Pozvánka do Stredoslovenského múzea

Stredoslovenské múzeum (SSM) si pre svojich návštevníkov aj tento týždeň pripravilo množstvo podujatí, ktoré sa určite oplatí vidieť. Informovala o tom Kristína Hatarová, PR manažérka Stredoslovenského múzea. Pozrite si ich prehľad. 

V týždni od 14. do 20. septembra sa v Stredoslovenskom múzeu môžete tešiť v Thurzovom dome na výstavu malieb Karola Molnára Nepokoj farieb v pokoji zbraní, ktorá potrvá do 1. decembra. Na výstave malieb, na Slovensku málo známeho rodáka z Brezovej pod Bradlom, predstaví SSM dielo nebývalého rozsahu a vysokej umeleckej hodnoty.

Podujatie venované nielen tradíciám, ale aj Radvanskému jarmoku JESEŇ NA DEDINE, si môžete 19. septembra vychutnať aj so špeciálnym výkladom o 15:00, 17:00 a 19:00 hod. Mesto Banská Bystrica tohto roku Radvanský jarmok, v dôsledku pandémie, zrušilo. Stredoslovenské múzeum ho aj napriek tomu usporiada – v netradičnej forme. V priestoroch Thurzovho domu vám ponúkne výstavu venovanú práve tejto tematike.

Pre verejnosť je sprístupnený klenot Thurzovho domu – Zelená sieň. Maliarska výzdoba z 15. – teho storočia pochádza z neskorogotického obdobia a patrí k vzácnym skvostom. Pre verejnosť je sprístupnená každý pracovný deň od 10:00 do 18:00 hod. Počas víkendu si ju môžete prezrieť v čase od 14:00 do 18:00 hod.

V Matejovom dome je pre verejnosť sprístupnená stála expozícia, ktorá odkrýva históriu mesta Banská Bystrica. Pozrieť si ju môžete každý pracovný deň od 10:00 do 18:00 hod. a počas víkendu v čase od 14:00 do 18:00 hod.

V Tihányovskom kaštieli sa môžete vydať na výpravu za tajomným „umením“ praveku a preniesť sa do života pravekých ľudí. PALEOART potrvá do 31. októbra, 20.septembra sa môžete prostredníctvom svojej tvorby vybrať do praveku, umožnia vám to tvorivé dielne.

Okrem špeciálnych podujatí je návštevníkom k dispozícii aj stála expozícia. Pri jej prehliadke zistia, čo všetko v sebe ukrýva príroda stredného Slovenska. Pre verejnosť je sprístupnená každý pracovný deň od 10:00 do 18:00 hod. Počas nedele si ju môžete prezrieť v čase od 14:00 do 18:00 hod.

zdroj a foto: Stredoslovenské múzeum, Kristína Hatarová

Pozri tiež

Do obnovy fasády Thurzovho domu investuje Banskobystrický kraj viac ako pol milióna eur

Jedinečná fasáda Thurzovho domu na námestí v Banskej Bystrici sa po desaťročiach dočká patričnej a odbornej obnovy. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *