Pozvánka : TAJOVSKÉHO DIVADELNÉ DNI 2019

Stredoslovenské osvetové stredisko organizuje v rámci svojej činnosti aj divadelné prehliadky, ktoré sme v tomto roku pripravili formou výberu predstavení divadiel z regiónu Banská Bystrica – Brezno.

Pozývame Vás na dve predstavenia, ktoré sa uskutočnia v pondelok 18.marca 2019 v sále SOS, v rámci prehliadky neprofesionálneho divadla TAJOVSKÉHO DIVADELNÉ DNI 2019

Predstavenia sa konajú o:

  • o 10.00 hod. Divadlo mladých UNIS UMB z Banskej Bystrice. Mladé divadelníčky sa predstavia s vlastnou hrou FUJ, BABA, FEMINA! alebo: Výkrik – ženy, muži, nebojme sa hovoriť! Študentský divadelný súbor UNIS UMB ponúkne inscenáciu ponúkajúcu pohľad na formovanie človeka, na to, čo sa stane, ak… sa niečo stane. Na motívy životných osudov slovenských spisovateliek sa predstavuje hra, ktorá sprítomňuje súčasnú dobu cez historickú slučku a ukazuje, že je stále o čom hovoriť, na čo upozorňovať.
  • o 18.00 hod. Medzibrodské kočovné divadlo z Medzibrodu, ktoré siahlo po najobľúbenejšej komédii dánsko-nórskeho dramatika Ludviga Holberga JEPPE Z VRŠKU. Komédia rozpráva príbeh o tom, aká je tenká čiara medzi tým, kým sa z týraného stane tyran. Ako ľahko je človeka zmanipulovať? Vieme sa vôbec poučiť?

Vstupenky sa budú predávať vždy pol hodinu pred predstaveniami od 9.30 a od 17.30 hod.

Vstupné na FUJ, BABA, FEMINA! je 1 € v komornej sále SOS

Vstupné na JEPPE Z VRŠKU je 3 € v komornej sále SOS

Tešíme sa na Vašu návštevu.

TS Tajovského divelné dni 2019, Krajčovič, foto: archív SOS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *