Pozvánka: Tradičná chuť jesene a zatváranie Banoša

V areáli Strednej odbornej školy Pod Bánošom sa v sobotu, 19. októbra o 10:00 hod. uskutoční slávnostné ukončenie poľnohospodárskej sezóny s obľúbenými Farmárskymi trhmi „Zatváranie Banoša“. Banskobystričania si znova budú môcť zakúpiť priamo od farmárov zdravé domáce produkty a ochutnať tradičné regionálne špeciality. Ako prezradili organizátori prihlásených je už 120 predajcov a účinkujúcich a preto sa bude podujatie realizovať v celom areáli školy.

Rekordná je aj účasť držiteľov značky tradície a kvality – regionálny produkt – viac než 40 – z regiónov Hont, Pohronie, Podpoľanie, Novohrad, Gemer-Malohont a Horehron. Dokonca bude mať prvú ucelenú prezentáciu regiónu Novohrad – „Novohrad pod šiatrom“, ktorý si pre hostí pripravil aj prehliadku Folklórne parádnice, ktoré sa Vám predstavia v Novohradskom šiatri s programom „S batôžkom na festival“ a následne bude sprievod 30 modelov areálom školy.

Hlavným organizátorom podujatia je OZ Vidiecke partnerstvo banskobystrického kraja v spolupráci s SOŠ Pod Banošom a OZ Tradičná chuť regiónov Slovenska, ako aj Mestom Banská Bystrica.

Aj tento rok čaká návštevníkov široká ponuka domácich výrobcov – rôzne druhy syrov a syrových výrobkov, gazdovských mäsových špecialít, kureniec, králikov či sliepok. Pestrý výber obohatí kvalitnévíno, domáca drogéria, bylinné produkty, čaje, kvety, med a včelie produkty. Remeselníci predstavia svoje výrobky z dreva, prútia, kože, hliny, slamy, vlny a ľanu.

Ukážky štepenia a ošetrovania ovocných stromčekov,  ukážky sokoliarstva, včelárstva, apiterapie, ako aj jazdenie na koňoch  obohatia ukončenie tohtoročnej poľnohospodárskej sezóny. Aj tento rok sú pripravené vyhliadkové lety balónom, animačné programy a súťaže pre deti.

Do rytmu bude hrať celý deň ľudová hudba a detský folklórny súbor Radosť.

Podujatie finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj.

Príďte si okrem doterajších atrakcií, tradičných produktov a jedál užiť aj  jedinečný zážitok!

Kyvadlová doprava z Radvane cez Fončordu zabezpečená bezplatne.

Pozri tiež

Pozvánka: Tradičná chuť jesene – Zatváranie Bánoša

Vidiecky charakter banskobystrického regiónu pripomenie v sobotu (15. 10.) od 10.00 hod. do 16.00 hod. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *