Pozvánka: Tradičná chuť jesene – Zatváranie Bánoša

Vidiecky charakter banskobystrického regiónu pripomenie v sobotu (15. 10.) od 10.00 hod. do 16.00 hod. v Banskej Bystrici akcia Zatváranie Bánoša.

V areáli SOŠ Pod Bánošom sa každoročne koná podujatie Zatvárane Bánoša v čase ukončenia poľnohospodárskej sezóny. Aj tento rok bude premávať kyvadlová doprava z Radvane cez Fončordu zdarma.

bánoš, bb

Návštevníci si budú môcť vychutnať  tradičné jedlá nášho regiónu. Cieľom podujatia je odprezentovať širokej verejnosti domáce a tradičné výrobky, gazdovské mäsové špeciality, baraninu, hydinu, bylinné a včelárske produkty, ovocie, zeleninu,  vína a pivá. Návštevníci si budú môcť vychutnať tradičné jedlá a nakúpiť priamo od farmárov. Nebude chýbať  škola štepenia a ošetrovanie ovocných stromčekov, výstavka slovenského zväzu drobnochovateľov.

Podujatie bude spestrené  atrakciami pre deti ako detská škola varenia, súťaže a hry. Správnu atmosféru podujatiu dodá  ľudová hudba Jána Maka so svojimi sólistami. Zatancovať a zaspievať príde detský folkórny súbor Radosť.

ek

banoš

 

 

 

 

 

Pozri tiež

Pozvánka: Tradičná chuť jesene a zatváranie Banoša

V areáli Strednej odbornej školy Pod Bánošom sa v sobotu, 19. októbra o 10:00 hod. uskutoční slávnostné ukončenie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *